Menu Region

Trwa bitwa na pomidory

Trwa bitwa na pomidory

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W hiszpańskim miasteczku Bunol niedaleko Walencji odbywa się "La Tomatina" - słynna uliczna bitwa na pomidory. W tym roku impreza przyciągnęła ponad 200 tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów. Do ich dyspozycji oddano 120 ton świeżych pomidorów.
Uczestników obowiązują przepisy określone przez władze miasteczka. Przede wszystkim nie można przynosić własnych pomidorów, mieć na nosie gogli do nurkowania. Poza tym, przed rzutem pomidor należy zgnieść. Nie należy też przychodzić w klapkach czy nowych ubraniach i aby podczas bitwy nie wspinali się na słupy, bo mogą stać się celem pomidorowego strzału 40-stu tysięcy osób.

Pierwsza Tomatina odbyła się w 1945 roku, kiedy to podczas lokalnej fiesty doszło do bójki. Traf chciał, ze walczący mieli pod ręką stragan z warzywami. Przez wiele lat rzucanie pomidorami było surowo zabronione i dopiero w latach 80. Bunol wpisał bitwę na oficjalną listę obchodów miasta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się