Menu Region

Mec. Rafał Rogalski, czyli prawnik znany z tego, że nie...

Mec. Rafał Rogalski, czyli prawnik znany z tego, że nie odpuszcza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, zaskakuje. Ostatnio w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" stwierdził, że chce, by prokuratura sprawdziła, czy przed katastrofą tupolewa w Smoleńsku Rosjanie mogli rozpylić w powietrzu hel. "To mogłoby wyjaśnić obecność mgły oraz szybkie opadanie samolotu" - tłumaczy. Kim jest człowiek, który głosi takie tezy? O mec. Rogalskim pisze Dorota Kowalska.
I dodaje, że zamierza rozszerzyć także wniosek o ekshumację Przemysława Gosiewskiego i przeprowadzenie badań spektralnych. "Chodzi o sprawdzenie, czy w ciałach, a zwłaszcza w płucach pasażerów znajdują się ślady helu. Obecność tego pierwiastka, który przecież nie występuje w naturze, mogłaby wyjaśnić bardzo szybkie opadanie samolotu oraz wzmożenie mgły" - mówi Rogalski w rozmowie z tygodnikiem.


Rosjanie rozpylili w Smoleńsku hel? Rogalski: Wyjaśniałoby to opadanie samolotu

Zastrzega, że nie podejrzewa zamachu, ale też niczego nie wyklucza. "Każdą ewentualność należy sprawdzić. Skoro prokuratura zlecała badania chemiczno-radioaktywne, a sami Rosjanie wykonywali badania toksykologiczno-chemiczne, to powinno się też sprawdzić obecność helu" - uważa Rogalski. Jakby zupełnie nie przyjmując do wiadomości faktu, że kilka tygodni wcześniej Andrzej Seremet, prokurator generalny, kategorycznie stwierdził, że nad lotniskiem Siewiernyj nie rozpylono sztucznej mgły, co udowodnili naukowcy.

Nawet Igor Janke, konserwatywny publicysta, tak na łamach "Rzeczpospolitej" skomentował wypowiedzi mecenasa: "Jednak czy rozsądny człowiek powinien snuć publicznie takie podejrzenia bez poważnych przesłanek i dzielić się tego typu teoriami z mediami? Nie chcę kpić z mecenasa, bo zrobi to zapewne świetnie zorganizowana orkiestra, ale trudno zachować powagę, czytając, jak opowiada on tygodnikowi »Wprost« o działaniu helu. Prawnik prezesa PiS strzela gola do własnej bramki - to jego problem. Gorzej, że szkodzi wszystkim tym, którzy chcą rzetelnego wyjaśnienia sprawy".

Rogalski: ABW od dawna dysponuje zapisem ostatniej rozmowy Lecha Kaczyńskiego

Ale przed helem było równie mocno. Bo wcześniej mecenas Rogalski stwierdził, że "z całą pewnością mieliśmy do czynienia ze zdradą śp. Lecha Kaczyńskiego w dniu 3 lutego 2010 roku. To była kulminacja zdrady związana z rozdzieleniem wizyt" i zaoferował, że jeśli byłyby podstawy do postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu, to on "służy swoją pomocą prawną". Ma wątpliwości, co do prawidłowej sekcji zwłok ofiar, nie wyklucza nawet fałszerstwa, którego celem mogło być ukrycie rzeczywistej przyczyny śmierci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Nic więc dziwnego, że mecenas zapraszany jest do telewizyjnego studia często, bo wiadomo, że jak coś powie, to dosadnie, tak że wszyscy następnego dnia będą wypowiedzi Rogalskiego cytować. I tak mecenas biega z telewizji do radia, a z radia do gazet, udzielił już wywiadów m.in. "Naszemu Dziennikowi" i "Gazecie Wyborczej", był w "Rzeczpospolitej" i "Super Expressie", u Moniki Olejnik i Jana Pospieszalskiego. Właściwie powoli staje się bardziej celebrytą niż adwokatem. - Adwokat może oczywiście chodzić do mediów, ale nie powinien się w nich wypowiadać o sprawach, które prowadzi - zauważa mecenas Jacek Kondracki. - Albowiem zawsze znajdzie się na granicy naruszenia tajemnicy adwokackiej - dodaje.

Protokoły sekcji zwłok sfałszowane? 'Gosiewski nie miał 175 cm wzrostu'

Mecenas Rogalski zdaje się zupełnie tym nie przejmować. - Jest bardzo ambitny. Ma niewątpliwie parcie na robienie kariery, nawet politycznej, bo kto wie, może go Jarosław Kaczyński wpisze na listy wyborcze - zauważa jeden z naszych rozmówców proszący o zachowanie anonimowości, bo - jak mówi - "nie ma zamiaru spotkać się z Rogalskim w sądzie". - A co do jego profesjonalizmu? Kiedy spojrzeć na zakres usług adwokackich, które proponuje na stronie internetowej swojej kancelarii, można stwierdzić, że jest geniuszem, bo żaden normalny prawnik na tylu zagadnieniach się nie zna - rzuca z przekąsem nasz rozmówca.
1 »
Reklama
10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się

Mgła Rogalski

+19 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nysanin (gość)  •

Delikwenta miałem okazję poznać mniej więcej około 2000 roku. Sprawiał na mnie wrażenie osobnika w jakiś sposób wyobcowanego, swego rodzaju indywiduum o zautomatyzowanym stylu działania, bycia, komunikacji z innymi ludźmi. Nieodparcie kojarzył mi się jako dziwoląg.
Przyznam, że jest mi przykro, że właśnie taki osobnik zdaje się uchodzić u nas za autorytet.
Inaczej wyobrażam sobie autorytety, także inaczej ludzi których zdania chciałbym wysłuchać.
Osobnikowi o takim stylu bycia, zachowania, z pewnością nie powierzyłbym ważnej sprawy.
Dziwi mnie, że w przypadku części rodzin ofiar, coś takiego ma właśnie miejsce. Być może niesłusznie przedkładam wagę wizerunku osoby ponad jej fachową wiedzę i umiejętności.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oto prawda

+42 / -39

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tylko PIS (gość)  •

Dopóki przez ekshumacje zwłok i ich badania genetyczne nie zostanie potwierdzona w 100% tożsamość ofiar to ich rodziny powinny brać w ich imieniu pełne wynagrodzenie przysługujące z umowy o pracę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

OŚMIESZA SIĘ ......

+64 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

JAN (gość)  •

Mec. Rogalski osmiesza sie w sposób przerażajacy. Jego oświadczenia jako eksperta od katastrof lotniczych to juz nie głupota lecz wręcz choroba umysłowa. Te wypociny nie miały by szamns na powiesci fantastyczne dla kucharek. Choroby umysłowe w środowisku P i S-u przenoszą sie w sposób zastraszająco szybki. I tacy ludzie sa adwokatami. Przykro mi ale są to skutki, ze ktoś nieuważnie przysiadł twarz mecenasa i tak to juz zostało.

skomentuj

Janie

+16 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tośka (gość)  •

Janie to chyba Ty się trochę ośmieszasz plując na porządnych ludzi wynajął Cię Niesiołowski czy co?

odpowiedzi (0)

skomentuj

pisi medrek

+27 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hehehe (gość)  •

Zna sie na prawie miedzynarodowym jak kura na astronomii. Wg niego tylko zgloszenie katastrofy do ONZ daje prawo odwolania do komisji miedzynarodowej. Nie wie, ze konwencja chicagowska daje to samo.Opowiada wciaz brednie po to zeby sobie poujadac w mediach;

odpowiedzi (0)

skomentuj

kto mu dał dyplom?

+25 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kaczy mecenasik (gość)  •

ten pan jest zwykłym idiota walczacym po pisiemu o miejsce na liscie wyborczej.

odpowiedzi (0)

skomentuj

To jest kolejny atak sprawców zbrodni, na niezależne próby

+21 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

polo (gość)  •

wyjaśnienia smoleńskiej gilotyny. Sprawcy i poplecznicy zamachu używają słowa "hel" w podobny sposób, jak słów "naciski" czy "kłótnia na lotnisku". Wszystkie te działania aparatu propagandy PO, służą do odwrócenia uwagi od prawdziwych motywów i sprawców tej haniebnej zbrodni.
Motywy są już znane, sprawcy również, Odwracanie uwagi "helem" nic tu nie pomoże.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Uwaga na hel

+29 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

misiek (gość)  •

Ostatnio pan Rogalski nabija sobie głowę helem. Hel jest lżejszy od powietrza i zaraz będzie mecenas fruwał po niebie niczym orzeł lub inny sęp.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ten ''gosc'', jest sowicie oplacany przez podatnikow, jest na etacie PIS.

+24 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szanujcie sie! (gość)  •

Bedzie wymyslal do konca zycia androny, by brac kase,a spoleczenstwu robic wode z mozgu. Dziennikarze zadowoleni, bo maja co pisac i komentowac. Na zach. takimi glupstwami zajmuja sie bulwarowe gazety,zas u nas juz powazne, to jest wstyd.

odpowiedzi (0)

skomentuj

łapówka?

+15 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zz (gość)  •

Za zdanie " [...] był operowany przez G. za łapówkę."
dr Garlicki mógłby podać gazetę do sadu i wygrałby! Łapówki nie udowodniono! Sprawa w toku!

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama