Menu Region

Polskie lotniska obsługują coraz więcej pasażerów

Polskie lotniska obsługują coraz więcej pasażerów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku lotniska przyjęły 9 milionów 600 tysięcy pasażerów, czyli ponad 14 procent więcej niż w tym samym czasie roku 2007.
Wśród najdynamiczniej rozwijających się portów znalazły się lotniska w Poznaniu, Bydgoszczy oraz Katowicach. Największym lotniskiem pozostaje wciąż warszawskie Okęcie, które obsłużyło około 440 tysięcy pasażerów więcej niż przed rokiem. ULC informuje, że liczba pasażerów wciąż wzrasta, ale nie w takim tempie jak w latach poprzednich. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy może być równoważenie się rynku połączone z coraz większymi kłopotami linii lotniczych związanych z wysokimi cenami paliw.

Od 2004 roku ruch pasażerski w polskich portach lotniczych zwiększył się ponad 2,5-krotnie - z ponad 3 milionów 700 tysięcy pasażerów w pierwszej połwoie 2004 roku do 9 milionów 600 tysięcy w pierwszych sześciu miesiącach tego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

boom lotniczy w Polsce

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

el_matador9 (gość)  •

oby jak najszybciej przystąpiono do budowy kolosa lotniczego CPL Łódż Warszawa "Mshchonoov International" na 70 milionów pasażerów i 6 milionów ton cargo lotniczego podłączonego do autostrady i linii szybkiego TGV wzorem seulskiego Incheon International.
Podobne lotniska otworzono ostatnio w 42 milionowej Hiszpanii.Chodzi o nowiutki Madrid Barajas na 70 mln pasażerów i nową Barcelonę na 60 mln paszażerow

odpowiedzi (0)

skomentuj