Menu Region

Wójt Łapsz Niżnych zafundował sobie kurs do rad nadzorczych....

Wójt Łapsz Niżnych zafundował sobie kurs do rad nadzorczych. Test oblał

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Józef Słowik

Prześlij Drukuj
Pięć tysięcy zł kosztował podatników gminy Łapsze Niżne na Podhalu kurs i egzamin na członków rad nadzorczych, w którym wzięli udział wójt Paweł Dziuban i Robert Wodziak, sekretarz gminy.
Problem w tym, że kwalifikacje, jakie otrzymuje się podczas szkolenia, są niepotrzebne przy zarządzaniu gminą - twierdzą pracownicy Fundacji Batorego.

Cierpkich słów nie szczędzą pod adresem swoich włodarzy mieszkańcy niewielkiej gminy. Uważają, że samorządowcy zarabiają na tyle dużo, by za kurs na członka rad nadzorczych i egzamin płacili z własnej kieszeni.

Jak ustaliliśmy pensja wójta to 7,3 tys. zł, a sekretarza gminy prawie 4 tys. zł. Całej sprawie smaku dodaje fakt, że końcowy egzamin zdał tylko sekretarz. Wójt niestety oblał. Teraz zapewnia, że do poprawki podejdzie już za własne pieniądze.

Wójta Pawła Dziubana na trzymiesięczny kurs na przełomie bieżącego roku wysłał przewodniczący rady gminy.
Wójt zabrał wtedy ze sobą sekretarza Wodziaka. Za naukę w Instytucie Doradztwa i Szkolenia w Krakowie zapłacili po 1700 zł ze specjalnej puli środków gminy przeznaczonych na szkolenia. Egzaminy kosztowały każdego z nich 800 zł.

Robert Wodziak, sekretarz gminy Łapsze Niżne, nie chce komentować całej sprawy. Jak mówi, nie czuje się upoważniony. Odsyła nas do swojego zwierzchnika. - W tym temacie tylko i wyłącznie wypowiada się wójt - mówi Wodziak.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się