Menu Region

Większość mieszkańców Słupska nie chce tarczy

Większość mieszkańców Słupska nie chce tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dwie trzecie mieszkańców Słupska jest przeciwna lokalizacji w Redzikowie amerykańskiej tarczy antyrakietowej - wynika z najnowszego sondażu PBS-u. To więcej niż pół roku temu, kiedy przeprowadzono badanie po raz pierwszy.
Sondaż zleciło Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku. Pozarządowa organizacja chciała sprawdzić, jak wojna w Gruzji i podpisanie polsko-amerykańskiej umowy o tarczy antyrakietowej wpłynęło na opinię mieszkańców Słupska o amerykańskiej bazie.

66 procent pytanych nie popiera lokalizacji silosów rakietowych w Redzikowie, 30 procent jest odmiennego zdania - powiedział prezes Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku Marcin Dadel. Aż 74 procent badanych uznało, że rząd słabo lub bardzo słabo prowadzi politykę informacyjną w sprawie tarczy antyrakietowej.

Zdaniem prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego, te wyniki mogą się zmienić, gdy rząd ujawni listę inwestycji, jakie zostaną zrealizowane w regionie słupskim w zamian za tarczę antyrakietową. Nie byłoby o nich mowy, gdyby nie amerykańska baza w Redzikowie - powiedział Kobyliński i podkreślił, że to Donald Tusk ma ogłosić listę inwestycji. Ponoć jest na niej sześć inwestycji - mała obwodnica Słupska, budowa trasy kaszubskiej Lębork-Gdańsk, budowa aquaparku, uzbrojenie i powiększenie strefy ekonomicznej w Redzikowie, budowa małego lotniska sportowo-biznesowego oraz utworzenie na bazie istniejących szkół wyższych w Słupsku uniwersytetu.

W Redzikowie koło Słupska zlokalizowanych ma być dziesięć rakiet przechwytujących. Budowa amerykańskiej bazy może się rozpocząć jeszcze w tym roku. Z badań ogólnopolskich wynika, że 60 procent Polaków popiera instalację w naszym kraju amerykańskich rakiet.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się