Menu Region

Miedwiediew: Rosja zareaguje militarnie na budowę tarczy

Miedwiediew: Rosja zareaguje militarnie na budowę tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że Rosja będzie reagować w militarny sposób na rozmieszczenie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej. Miedwiediew nie uściślił jednak, jaka konkretnie będzie to reakcja.
Prezydent Rosji powiedział, że rakiety wchodzące w skład systemu będą znajdować się blisko rosyjskich granic i będą stanowić zagrożenie dla Rosji. - To wszystko oczywiście stworzy dodatkowe napięcia. Nam przyjdzie w jakiś sposób reagować, oczywiście w sposób militarny - powiedział przywódca Rosji w wywiadzie dla arabskiej telewizji Al-Jazeera.

Dmitrij Miedwiediew jednocześnie zakomunikował, że Rosja negatywnie odnosi się do perspektywy przyznania Ukrainie i Gruzji MAP, czyli planu przyjęcia do NATO.

W opinii komentatorów wypowiedź prezydenta Rosji w sprawie tarczy antyrakietowej jest kolejnym elementem ochłodzenia stosunków między Rosją i Zachodem. Rosja zapowiedziała ograniczenia kontaktów z NATO i przeanalizowanie swoich zobowiązań wynikających z zamiaru przystąpienia do Światowej Organizacji Handlu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się