Merkel zniszczyła z trudem budowany wizerunek Niemiec? "Znów...

  Merkel zniszczyła z trudem budowany wizerunek Niemiec? "Znów jesteśmy złym policjantem..."

  David Charter

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Angela Merkel
  1/2
  przejdź do galerii

  Angela Merkel ©Markus Schreiber

  Niemieccy komentatorzy nie zostawiają suchej nitki na kanclerz Angeli Merkel i jej ministrze finansów, którzy prąc do bardzo twardego porozumienia z Grecją, zepsuli budowany wizerunek Niemiec.
  Niemiecka kanclerz Angela Merkel i Wolf-gang Schäuble zostali oskarżeni przez krajowych komentatorów o zniweczenie 70 lat wysiłków na rzecz odbudowy dobrego wizerunku Niemiec, gdy stało się jasne, że niemieccy przywódcy parli do najtwardszego z możliwych porozumienia z Grecją.

  Minister finansów Niemiec Schäuble nieskruszony stwierdził, że różni członkowie niemieckiego rządu nadal chcieliby, żeby Grecja opuściła strefę euro.
  "Jest wielu ludzi, w tym również w rządzie federalnym, którzy są całkiem przekonani, że w interesie Grecji i Greków wyjście ze strefy euro byłoby znacznie lepszym rozwiązaniem" - powiedział Schäuble.

  Spiegel Online, internetowy serwis informacyjny liberalnego tygodnika, przypuścił bodaj najostrzejszy atak na zachowanie niemieckich przywódców, ale ta krytyka powtarzała się również w mediach konserwatywnych, które wsparły wynik szczytu.

  "W ten weekend w Brukseli Europa powróciła do struktur władzy charakterystycznych dla XIX i początku XX wieku, w których silniejsi wymuszali swoją wolę na słabszych", napisał Wolfgang Munchau w komentarzu dla "Spiegla". "W jeden weekend niemiecki rząd federalny zniweczył 70 lat powojennej dyplomacji".

  W dzienniku "Süddeutsche Zeitung" z kolei Heribert Prantl, doświadczony redaktor działu krajowego, napisał: "Jeśli przyjrzeć się temu, co pisze się w internecie, to można mieć poczucie, że na Grekach wymuszono nowy traktat wersalski.

  Należy być ostrożnym z takimi historycznymi porównaniami, ale niechęć do Niemiec budził też sposób zachowania Wolfganga Schäublego. Kathrin Witsch z poważnego dziennika finansowego "Handelsblatt" napisała: "Wydaje się, że Niemcy wzięły na siebie rolę złego policjanta podczas niedawnego szczytu w Brukseli. Przede wszystkim poprzez ministra finansów Wolfganga Schäublego. Niemcy jako czołowy kraj w strefie euro doświadczają teraz tego, co Stany Zjednoczone doświadczają na świecie - w takiej roli jesteś szanowany, ale niekoniecznie kochany".

  Natomiast największy niemiecki dziennik "Bild", który prowadził kampanię na rzecz Grexitu, czyli definitywnego wyjścia Grecji ze strefy euro, skrytykował Angelę Merkel za niedostatecznie twardą postawę. Podał od razu kilka powodów, dla których uważa, że trzeci pakiet pomocowy jest skazany na porażkę, między innymi i "nierealne liczby" w funduszu powierniczym mającym zarządzać 50 mld euro z prywatyzacji greckich aktywów.

  Angela Merkel z kolei stwierdziła, że kierowała się "wiarą w Europę", gdy stanęła w obliczu zagrożenia buntem we własnych konserwatywnych szeregach oraz oskarżeń o urządzanie zamachu stanu w Grecji ze strony niemieckich posłów opozycyjnych. Rzecznik kanclerz Niemiec ze złością uznał za "całkowicie bezpodstawne" ataki na jej twardą postawę, dyskutowaną na Twitterze pod hashtagiem ThisIsACoup ["Tojestzamach"].
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Spokojnie spokojnie przyjdzie pisior jak za dwnych czasów obrazi sie kartofel na szwabów

  bedziemy miec dwóch wrogów na granicy bedzie sie nam lepiej żyło (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Polacy to naród co muszą mieć wrogów !Wszelkie rodzaju porażki chlubą państwa.
  Przyjdą pisiory zaraz będzie bitwa o fotel o samolocik z ruskimi wojenka tylko dudacew z italiji wróci od miloionera....rozwiń całość

  Polacy to naród co muszą mieć wrogów !Wszelkie rodzaju porażki chlubą państwa.
  Przyjdą pisiory zaraz będzie bitwa o fotel o samolocik z ruskimi wojenka tylko dudacew z italiji wróci od miloionera.
  Bedzie jak za dobrych czasów duzo gadanie malo roboty !!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ileż jeszcze tych judaszowych paszkwili wypiszesz...

  Zaśmiecasz forum, i to jest bezcelowe! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Twoja fatyga chrzanienia farmazonów nie odwróci trendów. A ten najważniejszy ma się tak: PO od listopada zasiada w opozycji. I co również tym najlepszym: zasiada przez następne pełne 8 lat!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ze strefy euro nie można wyjść bez jednoczesnego opuszczenia struktur UE!

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  I to jest tym najistotniejszym zagadnieniem. Waluta euro być może ma spore kłopoty. Jednak prędzej raczej wszystkie banki kredytujące Greków. A tu proszę bardzo... i jest statement ministra:

  (...)...rozwiń całość

  I to jest tym najistotniejszym zagadnieniem. Waluta euro być może ma spore kłopoty. Jednak prędzej raczej wszystkie banki kredytujące Greków. A tu proszę bardzo... i jest statement ministra:

  (...) ”Zaskakujące. Minister Schetyna przekonuje: kryzys w Grecji powinien skłaniać Polskę do debaty o przyjęciu euro” ... Grzegorz Schetyna, szef MSZ, przekonuje, że obecny czas sprzyja debacie o przyjęciu euro w Polsce ... Nie można zakłamywać rzeczywistość. Euro nie jest złe z zasady, to w zamyśle ma Unię Europejską jeszcze bardziej zintegrować, jeszcze bardziej przyspieszyć, jeszcze bardziej stworzyć bardziej konkurencyjną (...) Całość publikacyj jest w sieci!

  A zatem, Czy Mr Schetyna chce kraj nad Wisłą wyprowadzić z UE... Albo, kraj sfederalizować w europejską republiką, i co wbrew woli ogółu narodu? A ewentualna federalizacja to tylko na już znany wszem sposób: dla was bogatszych kolejna kasa i od nas kolejne miliony siły roboczej… I za to dla nas… No, satysfakcja z bycia w UE! W każdym bądź razie tej powyższej deklaracji ministra nie da się nijak logicznie zrozumieć ani przerobić!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jo bych tych grekow

  GRAF VON HABENIX (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  za ryjok i raus ze UE same lesery i skorumpowane gnojki.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jo bych tych grekow?

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  A Z GOROLAMI INACZY JES BO JO RZODNY RURZNICY NIY WIDZA TUU ZIELONO WYSPA I TAM JESZCZE BARDZI ZIELONO.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Blaaaaaaaaa

  Super Nova (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Siedzi sobie taki anglosaski Zydek w Rajchu i udaje tu polskiego dziennikarza.
  Dlaczego nie podajecie szczególów, kim i skad jest i dla kogo pracuje ??!

  Patrzcie, co gryzmolil kilka dni temu, co...rozwiń całość

  Siedzi sobie taki anglosaski Zydek w Rajchu i udaje tu polskiego dziennikarza.
  Dlaczego nie podajecie szczególów, kim i skad jest i dla kogo pracuje ??!

  Patrzcie, co gryzmolil kilka dni temu, co bajery ! :
  "Hardliner now more popular than Merkel", The Times, Monday 13 Julyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie papiery ułaskawienia ?Teraz następnego ulaskawi kamieniarza!

  miał za co skoczki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Nadęty bufon....

  Zdjęcie autora komentarza
  Brawo Merkel

  Stanik z rybnika

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Nie zniszczyła wizerunku Niemiec :1sza partie miliardów € pomocy do Greków znikła w czarnych partyjnych kanałach w tym i i Niemiecki Geld. 2ga partia pomocy w miliardach € znów zniknęła nie...rozwiń całość

  Nie zniszczyła wizerunku Niemiec :1sza partie miliardów € pomocy do Greków znikła w czarnych partyjnych kanałach w tym i i Niemiecki Geld. 2ga partia pomocy w miliardach € znów zniknęła nie wiadomo gdzie tylko nie na inwestycje i w tym i Niemiecki Geld.
  3cia partia w milardach € Europa postawiła warunki i tego się musi trzymać grecki Rząd bo inaczej nie dostanie ani grosza ,a to Grekom sie nie podoba, Całe pokolenie juz wyrosło na Europejskim garnuszku,i tak by chcieli dalej żyć, zadłużenie wynosi już prawie 400 miliardów € ten 13 milionowy kraj , i tu Merkel powiedziała dosyć bes Reform ani grosza,bo to i Niemiecki Geld...... (Na marginesie )jak można brać rentę 30 lat już zmarlym dziadku i to w tysiącach przypadkach,i nie płacić podatku bo na działce stoi jakaś kapliczka albo krzyż,w milionach przypadkach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pjeronym marno intryga, Synek, ganba !

  Pauleq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  "Niemieccy komentatorzy nie zostawiają suchej nitki.."

  Dawidku: czy Ty naprawde myslisz, ze my nie obserwujemy niemieckiej sceny politycznej, nie czytamy niemeickich gazet, nie ogladamy...rozwiń całość

  "Niemieccy komentatorzy nie zostawiają suchej nitki.."

  Dawidku: czy Ty naprawde myslisz, ze my nie obserwujemy niemieckiej sceny politycznej, nie czytamy niemeickich gazet, nie ogladamy niemieckiej telewizji, nie sluchamy niemieckiego radiaq, nie dyskutujemy o polityce - z osobami o róznych opiniach, wystarczy ze zadzwonimy do krewnych itd. ? Zapomniales, ze to Slask, a Slask nie jest taki prowincjalny i latwy do obalamucenia jak Polska C.

  Niemieccy komentatorzy ????????? Tylko mniejsza czesc lewaków. Ta, zdania sa podzielone, ale to nawet i w obozie lewicy. Co Ty nam tu wciskasz ???? Co to sa za bzdury ?????? Nie osmieszaj sie z ta prymitywna próba dezinformacji i manipulacji.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W niemieckiej naturze

  Themer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  jest brak szacunku do innych. Tylko czekać, aż znów rozpętają w Europie wojnę. Złych, niemieckich genów się nie oszuka. Potomkowie największych morderców świata franciszkanami nie będą.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mosz racja

  Hyniek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  .....ino to oni tych Franciszkanow stworzyli....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wczoraj dziennikarskie prostytutki ogłosiły wielki sukces Tuska podczas rozmów z Grecją.

  Dzisaj czytamy, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  że to Merkel narozrabiała.
  Manipulacja trwa w najlepsze.
  Dlatego nalezy podchodzić ostrożnie do dziennikarskich rewelacji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znów?!

  Poligraph (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  Znów?! a kiedy to Niemcy mieli opinię "dobrego policjanta"? od 70 lat dwoją się i troją by świat zapomniał..., to doprawdy woła o pomstę do nieba! A więc jednak to Niemcy wygrali II wojnę...rozwiń całość

  Znów?! a kiedy to Niemcy mieli opinię "dobrego policjanta"? od 70 lat dwoją się i troją by świat zapomniał..., to doprawdy woła o pomstę do nieba! A więc jednak to Niemcy wygrali II wojnę światową?! Kto by pomyślał 70 lat temu, że Niemcy będą rządzić światem?! - czytaj na www.germanipulate.comzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko Rosja naszym bratem!

  rocky (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Calkowicie sie z toba zgadzam.Polske wyzwolil z rak okrutnego okupanta niemieckiego bratni narod rosyjski.
  A panstwo polskie teraz pluje na Rosje ,gdyby nie rosjanie to niemcy by polakow na nawoz...rozwiń całość

  Calkowicie sie z toba zgadzam.Polske wyzwolil z rak okrutnego okupanta niemieckiego bratni narod rosyjski.
  A panstwo polskie teraz pluje na Rosje ,gdyby nie rosjanie to niemcy by polakow na nawoz przerobili.
  Nie bedzie niemiec plul nam w twarz i autostady nam budowal,my polski narod polski lud i....:)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo