Menu Region

Kaczyński potępia działania Rosji i zapewnia o wsparciu dla...

Kaczyński potępia działania Rosji i zapewnia o wsparciu dla Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński wyraził zdecydowany sprzeciw wobec decyzji prezydenta Rosji o uznaniu niepodległości dwóch prowincji gruzińskich - Abchazji i Południowej Osetii. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, jest to próba usankcjonowania skutków bezprecedensowej agresji Federacji Rosyjskiej na niepodległe państwo gruzińskie.
Takie działania, jako całkowicie sprzeczne z prawem międzynarodowym, budzą mój sprzeciw i potępienie - podkreśla w oświadczeniu Lech Kaczyński. Jak zaznaczył, kategorycznie sprzeciwia się podważaniu jedności terytorialnej Gruzji w jej uznanych międzynarodowo granicach oraz wszelkim próbom ograniczenia gruzińskiej suwerenności.

Prezydent podkreślił, że działania rosyjskie budzą uzasadniony sprzeciw i obawy społeczności międzynarodowej i nie mogą pozostać bez bardzo stanowczej reakcji państw wolnego świata. - Z całą mocą apeluję do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa o natychmiastowe wycofanie wszystkich oddziałów rosyjskich z całego terytorium Gruzji - wezwał Lech Kaczyński. Jednocześnie zapewnił, że w tych trudnych dla Gruzinów chwilach o "niezachwianym wsparciu Polaków dla Narodu Gruzińskiego."

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się