Menu Region

Szefowa radomskiego oddziału ratunkowego na celowniku...

Szefowa radomskiego oddziału ratunkowego na celowniku prokuratury

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Radomska prokuratura oskarżyła szefową szpitalnego oddziału ratunkowego w tamtejszym szpitalu specjalistycznym o nieumyślne narażenie pacjenta na utratę życia.
Lekarka zdecydowała o przewiezieniu chorego z krwiakiem mózgu i napadami padaczki do policyjnej izby zatrzymań. Mężczyzna zmarł, gdyż potrzebną operację wykonano zbyt późno. Wcześniej do 30-latka, który na ulicy przewrócił się i uderzył się w głowę dwa razy przybyło pogotowie.

Szefowa szpitalnego oddziału ratunkowego kazała przerwać obserwację mężczyzny, który ostatecznie trafił do szpitala i poprosiła strażników miejskich o odwiezienie go na policję. Argumentowała, że pacjent jest pod wpływem alkoholu.

Według biegłych, postępowanie ordynator oddziału ratunkowego było nieprawidłowe, gdyż lekarka powinna znacznie dłużej prowadzić obserwację pacjenta, niż to uczyniła. Lekarce grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub rok więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się