Menu Region

Gruzińscy uchodźcy wracają do swoich domów

Gruzińscy uchodźcy wracają do swoich domów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pierwsi gruzińscy uchodźcy wracają do swoich domów. Chodzi przede wszystkim o mieszkańców Gori i okolic miasta, który opuścili domy po pierwszych rosyjskich bombardowaniach.
Większość uchodźców z północnej Gruzji spędziła ostatnie dni w obozach w Tbilisi. Część z nich zdecydowała się wracać, mimo, że ich domy zostały ograbione i spalone przez Rosjan lub Osetyjczyków.

Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej, która jest na miejscu w Gruzji mówi Polskiemu Radiu, że wielu spośród uchodźców stanęło przed bardzo trudnym wyborem. Szefowa PAH opowiada o Oldze Tatraszwili, która z dwójką małych dzieci zdecydowała się wracać. Nie wiadomo jednak, czy jej dom oparł się rosyjskim czołgom, które wjechały do ogrodu. "Nie chciała wracać, ale w związku z tym, że wszyscy z jej obozu wracają, nie chciała równocześnie zostawać sama" - dodaje Janina Ochojska.

Polska Akcja Humanitarna rozdała w Gruzji żywność za 17 tysięcy dolarów - przede wszystkim mąkę, ryż, cukier i olej. Gruzini otrzymali też środki higieny osobistej i leki. Przedstawicielom PAH nie udało się jak dotąd wjechać do Osetii Południowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się