Djokovic - Federer 3:1 WYNIK NA ŻYWO Wimbledon 2015 finał mężczyzn (RELACJA. LIVE STREAM, ONLINE)

JEW, TVN24 XNEWS
Trwa finał Wimbledonu 2015, 12 lipca o godz. 15 rozpoczął się mecz Novak Djoković - Roger Federer. Dwaj wybitni tenisiści spotykają się już po raz 40. Finał mężczyzn Wimbledonu będzie można zobaczyć na żywo w TV Polsat Sport. Relacja na żywo z meczu Federer - Djokovic także na GazetaWroclawska.pl W pierwszym secie przewagę osiągnął Federer i po 6 gemach prowadził 4:2. Jednak Djokovic doprowadził do tie breaka i wygrał go! 1:0 w setach. W drugim secie tenisiści wygrywali swoje serwisy i doprowadzili do tie breaka - tym razem lepszy Federer, choć Djokovic miał zwycięstwo już na wyciągnięcie ręki! Ależ emocje! W trzecim secie nie był potrzebny tie break. 2:1 dla Djokovica. I ostatni set również dla Djokovica, już gładko 6:3!

NOVAK DJOKOVIC - ROGER FEDERER NA ŻYWO RELACJA ONLINE LIVE STRAM

• Serb nie oddał już prowadzenia do końca trzeciego seta. 6:4 i stan meczu to 2:1 dla Djokovica
  • Gramy dalej! Jest już 4:3 dla Djokovica. Ostatniego gema Federer wygrał do zera...
  • Mecz przerwano z powodu deszczu przy stanie 3:2 dla Djokovica
    I MAMY 3 SET
  • A jednak Federer! Wyszedł z potężnych opałów w tie breaku drugiego seta i jednak zdołał przełamać Djokovica! Niesamowicie zażarty mecz! 1:1 w setach!
  • Djokovic zachował znacznie więcej sił i nerwów na drugiego już tie breaka! Gra lepiej, prowadził już 6:3, ale pogubił się i Federer doprowadził na 6:6 w drugim tie breaku w tym meczu! Ależ emocje!
  • Wyrównany set i będziemy mieli kolejnego tie breaka!
  • Djokovic i Federer wygrywają swoje serwisy. Wyrównana gra i 4:3 dla Djokovica jak na razie...
    ZACZYNAMY 2 SET
  • Djokovic - Federer 1:0 (7:6)
  • Djokovic wygrywa tie-breaka, choć chwilę wcześniej to Federer miał aż dwie piłki setowe! Fantastycznie widowisko
  • Djokovic odwraca jednak losy pierwszego seta i doprowadza do tie-breaka!
  • W pierwszym secie przewagę osiągnął Federer i po 6 gemach prowadzi 4:2. Jest bliski wygrania pierwszego seta.

Broniący tytułu Serb Novak Djoković i rozstawiony z dwójką siedmiokrotny triumfator Szwajcar Roger Federer zmierzą się w niedzielnym finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego w Wimbledonie.

Pierwsza rakieta świata Novak Djoković i rozstawiony z numerem drugim Roger Federer zmierzą się w niedzielnym finale Wimbledonu. Synoptycy zapowiadają, że tego dnia mogą występować opady deszczu, co z kolei może wpłynąć na podjęcie przez organizatorów decyzji o zasłonięciu dachu na korcie centralnym londyńskiego obiektu.

- Jeśli taki scenariusz by się sprawdził, to szanse Rogera na zwycięstwo wzrosną o 10%-15%. Wtedy zawodnicy grać będę jakby w hali, a trawa będzie nieco wilgotniejsza i przez to szybsza, a to marzenie Szwajcara - mówi w rozmowie z x-news Wojciech Fibak, były tenisista i były doradca Novaka Djokovicia.

W finale w 2014 roku Djoković pokonał Federera 6:7 (7-9), 6:4, 7:6 (7-4), 5:7, 6:4.

Federer w niedzielę będzie miał szansę na odniesienie rekordowego, ósmego zwycięstwa w wielkoszlemowym Wimbledonie. Jego rywal - Djoković - ma natomiast okazję wygrać po raz trzeci.

Szwajcar nadal zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji wielokrotnych triumfatorów Wimbledonu ex aequo z Brytyjczykiem Williamem Renshawem i Amerykaninem Pete'em Samprasem. Niespełna 34-letni tenisista z Bazylei świętował sukces w tej imprezie w latach 2003-07, 2009 i 2012.