Menu Region

Bezrobocie nadal spada

Bezrobocie nadal spada

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że bezrobocie wciąż spada. W lipcu stopa bezrobocia wyniosła 9,4 procent, czyli była niższa niż w czerwcu o 0,2 procent.
Rok temu o tej samej porze stopa bezrobocia wynosiła 12,1 procent. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu ubiegłego miesiąca wyniosła ponad milion 420 tysięcy osób i była niższa niż przed miesiącem o ponad 32 tysiące. W ujęciu rocznym obniżyła się ona o ponad 430 tysięcy. Z ogólnej liczby bezrobotnych blisko 45 procent mieszkało na wsi.

W stosunku do czerwca tego roku spadek liczby bezrobotnych odnotowano we wszystkich województwach. Najbardziej znaczący spadek zaobserwowano w śląskim, zachodniopomorskim, łódzkim i pomorskim.
Również w porównaniu z analogicznym okresem 2007 roku bezrobocie zmniejszyło się we wszystkich województwach. Najbardziej znaczący spadek odnotowano w wielkopolskim, śląskim, pomorskim oraz opolskim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się