Ruch Kukiza zaczął z impetem: Burza mózgów w Centrum A....

  Ruch Kukiza zaczął z impetem: Burza mózgów w Centrum A. Smitha, zagraniczne media i ambasador Mull

  Marcin Dobski AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Kukiz

  Paweł Kukiz ©Piotr Krzyżanowski

  Postawienie na polski przemysł zbrojeniowy, zacieśnienie relacji polsko-amerykańskich, czego efektem ma być tarcza antyrakietowa, ukrócenie wyprowadzania polskiego kapitału poza granicę i zmiana systemu podatkowego – to niektóre z celów, które chce zrealizować Paweł Kukiz.
  Paweł Kukiz

  Paweł Kukiz ©Piotr Krzyżanowski

  W poniedziałek w Centrum A. Smitha (CAS) odbyło się spotkanie muzyka ze środowiskami, które go otaczają i wspierają. Tematem rozmów było usprawnienie rodzimej gospodarki: zdiagnozowanie problemów i opracowanie strategii ich wyeliminowania. Z Kukizem o swoich pomysłach rozmawiali związkowcy z różnych formacji, eksperci specjalizujący się w kwestiach podatkowych i ekonomii, którzy pracują nad strategią odnowy Polski i prominentni przedsiębiorcy.
  - Na spotkaniu było wiele podmiotów, teoretycznie każdy z innej bajki. Pracodawcy i pracobiorcy, których łączy hasło: dość. Jestem pewny, że osiągniemy konsensus, pamiętając przy tym o każdej grupie społecznej – przekonuje Agencję Informacyjną Polska Press (AIP) Paweł Kukiz.

  - Jedną z koncepcji na moją prośbę przygotował Stanisław Tyszka, drugą Marek Kułakowski, czytałem też analizę fundacji „Pomyśl o przyszłości” pana Ryszarda Florka, Centrum A. Smitha ma swoją koncepcję, związki zawodowe i Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw również – wymienia w rozmowie z AIP Kukiz, który będzie musiał znaleźć złoty środek tych wszystkich analiz i koncepcji. - Związkowców, pracodawców i pracobiorców oraz Centrum A. Smitha łączy postulat zniesienia podatku CIT i zastąpienia go podatkiem obrotowym oraz zniesienie podatku PIT – dodaje.

  - Obecnie władza tak wszystko rozgrywa, że pracodawców i pracobiorców nasyła na siebie, biorąc przy tym prowizję w wysokości 60 proc. naszych pieniędzy – mówi nam Kukiz, który twierdzi, że „rozwalenie systemu” sprawi, że Polacy będą pracować za godne płace.

  Upodmiotowienie obywatela dzięki zmianie ordynacji wyborczej i gruntownej reformie wymiaru sprawiedliwości oraz upodmiotowienie Polski na arenie międzynarodowej, poprzez powstrzymanie wyprowadzania polskiego kapitału poza granice – to kolejny aspekty, na które zwraca uwagę muzyk. - Jak słyszę program: będziecie bogaci i w lecie będzie wam odpowiednio ciepło, to taki program mam w piosence „Całuj mnie” - "dam wam torby z darami, auto z alufelgami, portfel cały wypchany dolarami" – mówi AIP Paweł Kukiz.

  W Ruchu Kukiza praca zaczęła palić się w rękach, bo oprócz spotkania dotyczącego problemów gospodarki, trwają też prace nad listami wyborczymi, na które zaproszenie przyjął już Paweł Tanajno. Niedługo ma dojść do rozmów z Grzegorzem Braunem i Magdaleną Ogórek. Bardzo prawdopodobna jest obecność na listach Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego.

  - Większość nazwisk nie będzie jednak kojarzona ze światem wielkiej polityki – zapewnił AIP Miłosz Lodowski, który odpowiada za kampanię wyborczą i kontakt z mediami w ugrupowaniu muzyka.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (59)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taaaaa

  JK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ko i co się z tym wszystkim stało Panie K? Po wyborach już tylko przy korytku, co?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ein Reich! Ein Volk! Ein Cookie!

  Marrion (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kukiz to Polska Tradycja, czyli brak poważnych planów w rządzeniu. Powodzenia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ojciec chrzesny ambasador Mull

  JerzyS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  O jak tam jest Ojciec Chrzesny ambasador Mull, to możemy być pewni uczciwości, motywów i celów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Amen

  mee-muu-hau-jow (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  G***** (moher) - głupszy (leming) - kukizowiec.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak mógłby wyglądać program Kukiza

  Ruan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  Należy:
  1. Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybranych posłów. Procedura odwołania powinna uwzględniać wynik wyborczy (im lepszy tym trudniej odwołać). Taki sposób wyboru powoduje, że...rozwiń całość

  Należy:
  1. Wprowadzić JOW-y z możliwością odwołania wybranych posłów. Procedura odwołania powinna uwzględniać wynik wyborczy (im lepszy tym trudniej odwołać). Taki sposób wyboru powoduje, że wybrany zależmy jest od wyborcy, a nie od SZEFA partii i odporny na naciski lobbystów.
  2. Wyborcami mogą być tylko rezydenci Okręgu, wybierany MUSI być mieszkańcem Okręgu
  3. Wprowadzić DECENTRALIZACJĘ zarządzania i finansowania państwa. Taki system ogranicza korupcję dlatego, że kontrola społeczna jest „bliżej” możliwych patologii.
  Instytucje centralne ograniczone są do działań kontrolnych, a nie decyzyjnych – czyli są zainteresowane w łapaniu przekrętów (nic na tym nie tracą). Poza tym brak „dojnych krów” - trudno okradać samego siebie.
  4. Decentralizacja to jedyny i skuteczny sposób na likwidację przerostu administracji i urzędników.
  a)Likwidacja większości ministerstw, i instytucji centralnych typu: Centralny Ośrodek Zbierania Psich Odchodów.
  b)Likwidacja instytucji Prezydenta, Wojewodów (są Marszałkowie), likwidacja części powiatów tzw. „obwarzanki” itd., itp.
  W sumie można praktycznie od zaraz zlikwidować ok. 300 tys urzędników – wystarczy CHCIEĆ
  5. Te cztery w/w punkty powodują, że ludzie utożsamiają się ze swoim „heimatem” i tworzy się Społeczeństwo Obywatelskie – oczywiście z czasem !!!
  6. Jak powinien wyglądać np: 10 - cio miejscowy JOW – 3-4 miejsca są zarezerwowane dla partii, które uzyskały najlepsze wyniki w okręgu w ostatnich wyborach, 2 miejsca dla stowarzyszeń lokalnych (ta sama zasada), pozostałe (5-4) dla osób, które uzyskały najwięcej podpisów przed wyborami.
  7. Muszę dodać, że zasada wyboru w TYM przypadku to jeden z dziesięciu – czyli jest JEDEN wygrany. Ilość miejsc w JOW - ie to oczywiście sprawa do uzgodnienia.
  8. Taki system premiuje indywidualności i lokalnych liderów – co powoduje napływ do polityki nowych twarzy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mniej podatków, dołożyć górnikom i pielęgniarkom

  :-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  I zabrać tym bogatym.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyli rolnikom, prostytutkom oraz niektórym bezrobotnym

  PISowiec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  ktorzy nie placa podatkow, a wydatki maja znacznie wyzsze nic przecietnz obywatel.
  A gornikom i pielęgniarkom nalezy wreszcie dolozyc roboty, teraz większość czasu spedzaja na dyskusjach i...rozwiń całość

  ktorzy nie placa podatkow, a wydatki maja znacznie wyzsze nic przecietnz obywatel.
  A gornikom i pielęgniarkom nalezy wreszcie dolozyc roboty, teraz większość czasu spedzaja na dyskusjach i protestach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy to nie będzie wspaniała Polska ?

  KukizoPolak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Pomysły Ruch Obywatelskiego Pawła Kukiza na odbudowę Polski są naprawdę rewelacyjne, choć wciąż są jeszcze wątpliwości czy wręcz spory co do niektórych szczegółowych rozwiązań. Np. niemal "zero"...rozwiń całość

  Pomysły Ruch Obywatelskiego Pawła Kukiza na odbudowę Polski są naprawdę rewelacyjne, choć wciąż są jeszcze wątpliwości czy wręcz spory co do niektórych szczegółowych rozwiązań. Np. niemal "zero" podatków - a właściwie dlaczego nie zupełne zero - same dobrze dedykowane - i mam nadzieję - realizowane wydatki - JOW!
  1. Brak podatku CIT !
  2. Brak podatku PIT !
  3. Tylko podatek obrotowy - ale czy jako drugi - jeden już przecież jest - VAT - czy ma go zastąpić ?
  4. Właściwe wydatki i inwestycje - największa potrzeba, ale i zagadka - brak póki co konkretów.
  5. Dynamiczny rozwój przemysłu zbrojeniowego - trzeba go będzie wspierać wzajemnymi wojnami sąsiadów: Ukrainy Rosji i Białorusi, ale potem już własną, we własnym interesie z osłabionymi przeciwnikami.
  6. Ścisła współpraca z USA - przecież wspólna bliskość geopolityczna, aż nadto temu sprzyja.
  7. Obecność wojska USA i NATO w Polsce, rozwój ich infrastruktury wojskowej pozwoli nam osiągnięcie naszego głównego celu jaki jest bezpieczne przywrócenie Wielkiej Polski !
  8. Przygotowanie drugiej, niezawodowej, ale dobrze wyćwiczonej armii na potrzeby konfliktów - to właściwy krok w tym kierunku (wojny wymagają liczebnych wojsk rotujących się z rezerw) !
  9. Prowadzić własną, niezależną politykę, a z sojusznikami współpracować zgodnie z naszymi interesami, a nie dawać się wodzić za nos jak teraz.
  10. Dzięki temu w ciągu może nie kilku, ale z pewnością kilkunastu lat Polska stanie się na tyle bogata i silna by przy wsparciu sojuszników oraz pod osłoną tarczy antyrakietowej wypędzić Rosjan z okręgu Królewieckiego oraz odzyskać Grodno, Brześć, a być może także Wschodnią Małopolskę z Lwowem (tylko czy na to ostatnie godzi się USA, która sprzyja również Ukrainie ?).
  11. No i wreszcie JOWy , które nam załatwią wiele innych ważnych spraw !

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Boże uchroń mnie od przyjaciół,bo od wrogów uchronię się sam!

  JerzyS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  "7. Obecność wojska USA i NATO w Polsce, rozwój ich infrastruktury wojskowej pozwoli nam osiągnięcie naszego głównego celu jaki jest bezpieczne przywrócenie Wielkiej Polski !"

  Umiesz liczyć , licz...rozwiń całość

  "7. Obecność wojska USA i NATO w Polsce, rozwój ich infrastruktury wojskowej pozwoli nam osiągnięcie naszego głównego celu jaki jest bezpieczne przywrócenie Wielkiej Polski !"

  Umiesz liczyć , licz na siebie!

  Panie Boże uchroń mnie od przyjaciół,bo od wrogów uchronię się sam!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No właśnie: stek bzdur

  :-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

  Zestaw niespójnych, nierealistycznych bzdur.
  Może na początek wskaż dowolny kraj na Ziemi, w którym to działa.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak dyskutujesz z kukizowcami

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  nie ma co się posługiwać logiką, bo oni nie mają z tym nic wspolnego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego nie ?

  rododendron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  A może w takim razie odwróćmy sytuację?
  Co działa w innych krajach?
  Czy JOWY nie są odpowiedzią na partyjniackie zasiedzenie stołków? Co dla obywateli wynika z tego ze jakaś duża partia nie...rozwiń całość

  A może w takim razie odwróćmy sytuację?
  Co działa w innych krajach?
  Czy JOWY nie są odpowiedzią na partyjniackie zasiedzenie stołków? Co dla obywateli wynika z tego ze jakaś duża partia nie zdobędzie odpowiedniej ilości mandatów? Czy nie oznacza to po prostu odpływu poparcia dla tej partii? Jeśli tak, to czego tu się bać? tego że powstanie nowa partia a czy tego że członkowie dotychczasowej wezmą się do pracy z obywatelami i dla obywateli, bo innaczej pies z kulawa nogą na nich nie zagłosuje? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a czemu nie zryzygnujemy z grawitacji?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Może temu, że nie ma kraju, w którym wyżej opisane postulaty działają?
  I nigdy nie było w historii świata.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Pawle bez odrzutów typu Ogórek, Bosak itp

  macx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Tylko Pan na tym stracisz, szukaj Panm ludzi czystych bez układó chętnych do ciezkiej pracy za kraj

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie dla podatku katastralnego

  Maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Brak zgody społeczeństwa na podatek katastralny !!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taaaaaaa

  up (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Jesteś ofiarą manipulacji mediòw,poczytaj na facebooku profil Kukiza, prawda jest inna


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A może to profil facebook Kukiza kłamie

  antyleming (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Internet to genialne źródło wiedzy -tylko że 99% użytkowników nie potrafi z niego korzystać


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skoro 99% użytkowników internetu uważa, że 2+2 jest to 5 to należy to uznać

  Socjolog (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

  W internecie liczą się opinie i emocje, a nie fakty i wiedza, ponieważ te ostatnie nie są akceptowane lub rozumiane przez większą część społeczeństwa. Kukiz to przede wszystkim autentyczne emocje,...rozwiń całość

  W internecie liczą się opinie i emocje, a nie fakty i wiedza, ponieważ te ostatnie nie są akceptowane lub rozumiane przez większą część społeczeństwa. Kukiz to przede wszystkim autentyczne emocje, więc jest dobrze odbierany/rozumiany (odczuwany) przez tych, którzy używają w codziennym życiu emocji (zwłaszcza negatywnych), a nie intelektu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo, tak trzymać!

  Polka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

  Brawo Panie Pawle! Tak trzymać! Niedługo referendum, później jesienne wybory i Polska będzie nasza!! Jesteśmy z Panem!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polka, a może by tak i nieco dokładniej…

  Yolka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13

  „Jesteśmy z Panem!” ... To kto to jest? Czy organy: „PO-Komorowski ... „PO-Petru”... „PiS”... „PZPR-SLD”...itd.?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo