Namysłów: zatrzymano dwie osoby, które sprzedawały...

  Namysłów: zatrzymano dwie osoby, które sprzedawały nielegalne oprogramowanie. Wartość - 7,5 mln zł

  Sławomir Draguła AIP

  Polska

  Polska

  Namysłów: zatrzymano dwie osoby, które sprzedawały nielegalne oprogramowanie. Wartość - 7,5 mln zł

  ©Dariusz Gdesz

  Policjanci z Namysłowa zatrzymali dwie osoby, które zajmowały się sprzedażą przez internet nielegalnego oprogramowania komputerowego.
  Namysłów: zatrzymano dwie osoby, które sprzedawały nielegalne oprogramowanie. Wartość - 7,5 mln zł

  ©Dariusz Gdesz

  Kryminalni z namysłowskiej komendy zajmujący się sprawą oszustw internetowych na jednym z portali natknęli się na programy sprzedawane w zaskakująco niskich cenach. W ten sposób dotarli do 23-letniej kobiety oraz 27-letniego mężczyzny. Podczas przeszukania ich mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa komputery stacjonarne, tablet, laptop, pieczątki figurujące na firmę założoną przez mężczyznę na terenie USA, różnego rodzaju dokumenty oraz karty płatnicze.


  - Kryminalni zabezpieczyli także samochód osobowy o wartości ponad 50 tys. zł oraz zajęli 15 kont bankowych, na których - zdaniem policjantów - systematycznie wpływały pieniądze pochodzące z działalności przestępczej - mówi podinspektor Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

  Jak ustalili policjanci, 27-latek przepuścił” przez zajęte konta około 3 mln złotych. Były one powiązane z aukcjami internetowymi. Następnie pieniądze przelewane były na osobiste konto 23-letniej mieszkanki Namysłowa. Funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymani działali od 2011 do maja 2015 roku. Sprzedając przez internet programy komputerowe, narazili producentów na stratę co najmniej 7,5 miliona złotych.

  Dwójka zatrzymanych usłyszała w sumie prawie 200 zarzutów, między innymi uzyskiwania bez zgody osoby uprawnionej cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo