[AFERA TAŚMOWA] Tomasz Siemoniak złożył wniosek do...

  [AFERA TAŚMOWA] Tomasz Siemoniak złożył wniosek do prokuratury w związku z publikacją w "Do Rzeczy"

  Krzysztof Marczyk AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  [AFERA TAŚMOWA] Tomasz Siemoniak złożył wniosek do prokuratury w związku z publikacją w "Do Rzeczy"
  1/2
  przejdź do galerii
  W poniedziałek tygodnik „Do Rzeczy” ujawnił zapis rozmowy Ryszarda Kalisza z Aleksandrem Kwaśniewskim, w której przy nazwisku Tomasza Siemoniaka pojawił się wątek korupcyjny. Minister obrony wydał oświadczenie, w którym oczekuje od Kalisza publicznych przeprosin. Złożył też wiosek do prokuratury okręgowej o wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy.
  - W związku z ostatnią publikacją tygodnika „Do Rzeczy", oświadczam, że nigdy i w żaden sposób nie byłem związany z żadną sprawą korupcyjną lub nieprawidłowościami. Nigdy nie naruszyłem prawa wypełniając zadania szefa resortu obrony – podkreślił w oświadczeniu Tomasz Siemoniak.


  AIP/TVN24/x-news


  Tym samym minister obrony narodowej odniósł się do kolejnej odsłony afery taśmowej. Siemoniak sam nie został podsłuchany, ale jego nazwisko padło podczas rozmowy Ryszarda Kalisza z Aleksandrem Kwaśniewskim w październiku 2013 roku w restauracji "Sowa i Przyjaciele".
  Dziennikarz Cezary Gmyz, który opublikował zapis, napisał w niedzielę na portalu: "Kalisz relacjonuje Kwaśniewskiemu swoje spotkanie z gen. Januszem Noskiem, ówczesnym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nosek miał mieć dowody na korupcję, w którą mógł być zamieszany minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, a być może ktoś "dużo wyżej" niż kierownictwa ministerstwa".

  Informacje szybko zdementował rzecznik MON, płk Jacek Sońta, przekonując że szef resortu obrony nie bierze łapówek, ale skutecznie z tym procederem walczy od 4 lat. Sprawę skomentował też szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel. Zapewnił, że gen. Nosek, który wciąż służy w SKW, nigdy nie przekazał Ryszardowi Kaliszowi żadnych informacji o działalności SKW. Gen. Pytal napisał też w oświadczeniu, że SKW nigdy nie posiadały ani nie posiadają jakichkolwiek informacji, wskazujących na powiązanie ministra Siemoniaka z jakimikolwiek nieprawidłowościami lub podejrzeniami.

  - Oświadczenie szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego w tej sprawie jest jednoznaczne – zaznaczył Tomasz Siemoniak i dodał, że Ryszard Kalisz jako poseł miał obowiązek zawiadomić o przestępstwie prokuraturę. Nie zrobił tego od października 2013 roku. - Jedynym możliwym wytłumaczeniem jest fakt, że takich informacji po prostu nigdy nie miał. Apeluję zatem do posła Kalis‎za, aby, honorowo wycofał się i publicznie przeprosił za swoje insynuacje pod moim adresem – zakończył minister obrony.

  Same przeprosiny to za mało. Siemoniak złożył też wniosek do prokuratury okręgowej w Warszawie o szczegółowe wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy. Dziennikarz Michał Majewski, goszcząc w telewizji Republika, powiedział w poniedziałek, że oprócz Kalisza przed prokuratorem powinien stanąć również gen. Nosek. – Powinni dokładnie opowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Bo to nie jest jakaś tam opowiastka – tłumaczył. Wskazał, że nie można przejść ze wzruszeniem ramionami nad sprawą, w której ważny polityk powołuje się na rozmowę z dopiero co zdymisjonowanym szefem tajnych służb i mówi, że SKW ma dowody na nieuczciwość wicepremiera i szefa MON. Cezary Gmyz, który był gościem tego samego programu zasugerował, że gen. Nosek być może chciał oczernić byłego przełożonego. – Trzeba to wyjaśnić. Różne rzeczy działy się za Noska. Dziwi mnie, że wciąż pozostaje w służbie. Jak mam ufać oświadczeniu szefa SKW, który nadal pozostaje pod jego rozkazem. Można mu powiedzieć morda w ciup i nic więcej – mówił na antenie telewizji Republika.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MIMO WSZYSTKO

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  okreslenie ruda, msciwa kanalia jest bardzo trafne

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wiem kto sobie wymyślił te dziwadła, i w jakimż celu? A konkretniej, taką pańskość wszelaką!

  logical man (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jeśli pismo do urzędu, i jednocześnie do okręgowego prokuratora, to i wtedy po co ono z jakiegoś nazwiska. Przecież prokurator okręgowy w W-wie jest jeden! I który po to ma sekretarki, aby one...rozwiń całość

  Jeśli pismo do urzędu, i jednocześnie do okręgowego prokuratora, to i wtedy po co ono z jakiegoś nazwiska. Przecież prokurator okręgowy w W-wie jest jeden! I który po to ma sekretarki, aby one pisma obywateli kierowały do swojego CEO, a nie do woźnego.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teraz wygląda to tak, jakby złodziej krzyczał by łapać złodzieja!

  jb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14

  To chyba prokuratora, z urzędu, powinna się panem Siemoniakiem zająć zaraz po tym jak stała się posiadaczami tych nagrań rok temu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żrą się na całego !! Nawet już przestali udawać, że jest inaczej.

  I nich tak zostanie. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Niech się PO-zagryzaja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak się zastanawiam, czy urzędujący minister może składać wnoisek o

  podjęcie czynności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13

  w związku z "możliwością naruszenia tym działaniem dóbr chronionych prawem".
  Trochę to brzmi enigmatycznie, ale możne właśnie o to chodzi, by do końca nie było wiadomo
  czy to wniosek ministra czy...rozwiń całość

  w związku z "możliwością naruszenia tym działaniem dóbr chronionych prawem".
  Trochę to brzmi enigmatycznie, ale możne właśnie o to chodzi, by do końca nie było wiadomo
  czy to wniosek ministra czy osoby fizycznej.

  Może jakiś prawnik to wyjaśni?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kurestwo wysokiego szczebla w wykonaniu porno grubasa i chorego na filipińską chorobę!

  a szczytem drugiego kurestwa jest publikacja nielegalnych podsłuchów bez konsekwencji! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

  W polsce aparat scigania nie dziala istnieje wolna amerykanka każdemu bez problemu można dowolne kurestwo zrobić w majestacie prawa zwalając wszystko na demokrację.
  Natomiast zwyklemu...rozwiń całość

  W polsce aparat scigania nie dziala istnieje wolna amerykanka każdemu bez problemu można dowolne kurestwo zrobić w majestacie prawa zwalając wszystko na demokrację.
  Natomiast zwyklemu człowieczkowi za batonika 99gr studentowi że podrobił stempel na ligitymacji ,babci handlującej pietruchą dowalic z calą mocą artykułu.
  Jak się cieszę że jest choć jedna szlachetna partia w parlamęcie jaką jest PIS prawdopodobnie jedzą w domu i nie szlajają sie po knajpach .Bardzo oszczędni to ludzie !Brawo!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo