Ryszrad Florek: Kukiz może do mnie zadzwonić o północy

  Ryszrad Florek: Kukiz może do mnie zadzwonić o północy

  Maria Mazurek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Ryszrad Florek: Kukiz może do mnie zadzwonić o północy
  1/3
  przejdź do galerii
  Jaka jest rola prezesa sądeckiej firmy Fakro w strategii Pawła Kukiza? Biznesmen zapewnia: wyłącznie doradcza.- Zawsze możemy pogadać - mówi
  Sądecki miliarder, potentat w produkcji okien, udziela porad gospodarczych Pawłowi Kukizowi. - Nie walczę o żadne stanowisko polityczne i na pewno bym go nie przyjął. Po prostu jeśli jakikolwiek polityk chce zapytać mnie o gospodarkę, uważam za swój obowiązek mu odpowiedzieć - mówi Ryszard Florek.

  Florek: to mój obowiązek

  Obaj panowie przyznają, że są w stałym kontakcie. I choć Kukiz zżyma się, kiedy pytamy go o to, czy "pobiera u Florka korepetycje", sądecki przedsiębiorca przyznaje, że tłumaczył rockmanowi działanie pewnych mechanizmów rynkowych.
  Opowiada: - Po naszym spotkaniu Kukiz napisał mi, że raz na zawsze wbiłem mu do głowy, na czym polega efekt skali [im więcej się produkuje i sprzedaje, tym cena produktu może być niższa - przyp. red.].

  Florek twierdzi jednak, że nie jest politycznym poplecznikiem Pawła Kukiza. - Uważam za swój obowiązek rozmawiać ze wszystkimi politykami, bo lepiej, żeby słuchali nas, polskich przedsiębiorców, a nie lobbystów z zagranicznych koncernów - mówi. - Kukiz może zadzwonić do mnie nawet o północy, ale tak samo pani Szydło czy pani Kopacz. Nie umawiałem się z nim na stanowiska, ani ministerialne, ani żadne inne. Jeśli taka propozycja padnie, nie przyjmę jej - twierdzi biznesmen. Dodaje, że wystarczy mu praca w Fakro i fundacji "Pomyśl o przyszłości", która zajmuje się edukacją gospodarczą.

  Kukiz: chodzi o ojczyznę

  Sam Paweł Kukiz twierdzi, że bardzo szanuje Ryszarda Florka, ale nie jest on jedyną osobą, której radzi się w kwestiach gospodarczych. - Rozmawiam z różnymi organizacjami, zarówno zrzeszającymi drobnych przedsiębiorców, jak i ze związkami zawodowymi. Słucham różnych opinii, by wypracować dobrą strategię gospodarczą - mówi Kukiz.

  I zaraz dodaje: - Wiele osób zarzuca mi, że nie mam programu. Jasne, że nie mam, bo program wyborczy to największa ściema. Słyszała kiedyś pani, żeby którykolwiek został zrealizowany? Ja zamiast planu wolę mówić o strategii. I jeśli chodzi o kwestie biznesowe, jestem za tym, co Florek nazywa "racjonalizmem gospodarczym", a ja - "patriotyzmem gospodarczym" - twierdzi rockman-polityk. Czyli że państwo powinno wspierać polskie przedsiębiorstwa.

  Powtarza też, że "naprawdę chodzi mu o Polskę". - Ja, skacząc trzy razy w miesiącu po scenie, zarabiałem pół miliona złotych rocznie. I rewelacyjnie się przy tym bawiłem. Ale potem moje dziecko zapytało mnie, czy ma studiować w Polsce, czy za granicą. I zrozumiałem, że z Polską źle się dzieje. Dlatego poszedłem na wojnę o Polskę - mówi.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co ze mną

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Pan Ryszard Florek na premiera.Gdyby tacy ludzie rządzili na pewno nie byłoby tak jak jest.Mam 52 lata i marzę by w Niemczech kible sprzątać ale nie mam na bilet.Panie Pawle Kukiz Pan też niewiele...rozwiń całość

  Pan Ryszard Florek na premiera.Gdyby tacy ludzie rządzili na pewno nie byłoby tak jak jest.Mam 52 lata i marzę by w Niemczech kible sprzątać ale nie mam na bilet.Panie Pawle Kukiz Pan też niewiele wie jak człowiek się czuje gdy traci pracę,wynajmowane mieszkanie,ląduje na działce i nie wie co dalej,powiesić się czy liczyć na cud.Pani premier Kopacz tak się wywnętrzała o tym jak życie ludzkie nie ma ceny,ma cenę Pani premier ale dla Was to ja jestem nikim,dnem które we własnym kraju z udokumentowanym od 28 lat zatrudnieniem nie może nic.Kto mi zrobi papiery uchodżcy albo cyganki to będę miała wszystko czyli mieszkanie,zasiłku nie chcę tylko pracę ale ja jestem nikim nawet mniej niż zero.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wielki patriota

  mini (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  "Po naszym spotkaniu Kukiz napisał mi, że raz na zawsze wbiłem mu do głowy, na czym polega efekt skali [im więcej się produkuje i sprzedaje, tym cena produktu może być niższa -"
  gratuluję...rozwiń całość

  "Po naszym spotkaniu Kukiz napisał mi, że raz na zawsze wbiłem mu do głowy, na czym polega efekt skali [im więcej się produkuje i sprzedaje, tym cena produktu może być niższa -"
  gratuluję zrozumienia tak skomplikowanych rzeczy

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ............

  pc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  [im więcej się produkuje i sprzedaje, tym cena produktu może być niższa -" są tacy ktorzy podnoszą ceny pomimo wiąkszej sprzedarzy-a więc takie proste to w tym kraju nie jest-nie wszyscy potrafią...rozwiń całość

  [im więcej się produkuje i sprzedaje, tym cena produktu może być niższa -" są tacy ktorzy podnoszą ceny pomimo wiąkszej sprzedarzy-a więc takie proste to w tym kraju nie jest-nie wszyscy potrafią zrozumiec ze małą łyzeczką tez mozna się najesc do syta
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  m

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Sprzedaży...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo