Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wolne Tory w Poznaniu: 44 pracownie przedstawiły swoje projekty

Karolina Koziolek
Wolne Tory w Poznaniu
Wolne Tory w Poznaniu archiwum
We wtorek upłynął termin składania prac w konkursie na Wolne Tory w Poznaniu. Wiadomo już, że projekty złożyły 44 pracownie architektoniczne. - To bardzo dobry wynik - uważa Andrzej Nowak, architekt miasta Poznania.

We wtorek zamknięto etap przyjmowania zgłoszeń pracowni architektonicznych w konkursie na Wolne Tory. Początkowo do konkursu zgłosiło się 80 pracowni, ostatecznie swoje prace nadesłały 44 z nich.

Zobacz też: Wolne Tory w Poznaniu. Czy kiedykolwiek coś tam powstanie? [ZDJĘCIA]

Obrady sądu konkursowego planowane są na 13-15 lipca. Członkowie sądu wyłonią sześć pracowni, które przejdą do kolejnego etapu. Na jesień poznamy ostatecznego zwycięzcę. Do tego czasu wszystkie projekty pozostaną anonimowe.

- W tej chwili nie mogę powiedzieć nic więcej, ponad to że nadesłano 44 prace. Nie mogę informować o poziomie tych prac, ani o tym, czy zgłosili się architekci spoza Polski - mówi Andrzej Nowak, architekt miasta i pełnomocnik prezydenta ds. przeprowadzenia konkursu na Wolne Tory. - Mogę tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z ilości złożonych projektów. Projektu dla Wolnych Torów podjęły się 44 pracownie. To bardzo dobry wynik, który dobrze rokuje - dodaje.

W skład sądu konkursowego wchodzą głównie architekci związani z SARP-em. Przewodniczącym sądu jest prezes SARP, architekt Mariusz Ścisło. W skład sądu wejdą też, prezes poznańskiego oddziału SARP Piotr Kostka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Elżbieta Janus, zastępczyni architekta miasta Danuta Nowotna, prezes poznańskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich Piotr Sobczak, z ramienia PKP Nieruchomości, dyrektor Jarosław Bator z Warszawy oraz Roman Biniszkiewicz z Poznania, z ramienia Rady Miasta, Łukasz Mikuła, przewodniczący komisji polityki przestrzennej.

Wolne Tory to obszar należący do PKP oraz ZNTK. Rozciąga się pomiędzy ul. Matyi a ul. Hetmańską wzdłuż trasy kolejowej. Miasto Poznań wraz z PKP ogłosiły konkurs urbanistyczno - architektoniczny mający na celu wyłonienie projektu nowej dzielnicy Poznania, która może tam powstać w przyszłości. Wynik konkursu posłuży do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie obowiązywał inwestorów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski