Menu Region

Strajk głodowy w starachowickim szpitalu

Strajk głodowy w starachowickim szpitalu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
10 osób rozpoczęło dziś bezterminowy strajk głodowy w starachowickim szpitalu. W ten sposób personel chce zaprotestować przeciwko planom prywatyzacji szpitala.
W czwartek na sesji powiatowi radni mają zdecydować o tym, czy spółkę przejmą Polsko - Amerykańskie Kliniki Serc, czy też szpital stanie się spółką prawa handlowego z wyłącznym udziałem samorządu. Polsko - Amerykańskie Kliniki Serc prowadzą już w placówce oddział kardiologiczny. Zarząd Powiatu chce poprzez likwidację przekształcić szpital, aby móc przejąć jego ponad 50 milionowy dług.

Załoga obawia się jednak takich zmian.
Domaga się odrzucenia oferty Polsko Amerykańskich Klinik, oraz wstrzymania przekształceń do czasu, gdy znane będzie ostateczne stanowisko rządu w sprawie służby zdrowia. Jak powiedziała przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w starachowickim szpitalu Wanda Gut - głodówkę podjąć mają przedstawiciele wszystkich grup zawodowych: lekarze, pielęgniarki, jak i przedstawiciele administracji.

Andrzej Pruś, rzecznik starachowickiego starostwa potwierdził, że do zarządu dotarło pismo sygnowane przez siedem związków zawodowych działających w szpitalu z informacją, że dziś w placówce rozpocznie się bezterminowy strajk głodowy. Nie znalazły się w nim jednak żadne postulaty skierowane do zarządu powiatu.
Rzecznik dodał, że należy poczekać na rozwój wypadków. Sprawy nie chcą na razie komentować także przedstawiciele Polsko Amerykańskich Klinik Serc.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się