Menu Region

Przetwórcy wstrzymali produkcję koncentratu jabłkowego w...

Przetwórcy wstrzymali produkcję koncentratu jabłkowego w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wstrzymano produkcję koncentratu jabłkowego w Polsce. Taka decyzja zapadła podczas spotkania zakładów przetwórczych skupionych w Krajowej Unii Producentów Soków, które odbyło się dzisiaj w Warszawie. Rolnicy mieli nadzieję, że przetwórcy ustalą dziś wyższe ceny skupu. Do tej pory rolnicy z lubelskiego otrzymywali 14-15 groszy za kilogram jabłek, rolnicy w lubuskiem nawet 8.
- Szanujemy rolników i ich pracę stąd taka decyzja przetwórców - powiedział Piotr Trojanowicz - Prezes SOKPOLU. Wyjaśnił, że nie mają możliwości płacić więcej bo nie mają odbiorców na droższe koncentraty. W ubiegłym roku straty polskiej branży przetwórczej wyniosły ponad 50 milionów euro - poinformował Trojanowicz. Za kilogram jabłka przemysłowego zakłady płaciły wówczas średnio 95 groszy.

Protest sadowników przeciw niskim cenom skupu jabłek przemysłowych trwa od środy, kiedy to sadownicy zablokowali zakład produkcji koncentratów w Warce. W piątek blokady zakładów rozpoczęli sadownicy z Lubelszczyzny.

W tej chwili rolnicy blokują już 6 zakładów w Polsce. Mimo wstrzymania produkcji soków przez zakłady przetwórcze planowane są kolejne protesty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się