Menu Region

Miedwiediew: NATO bardziej potrzebuje współpracy z Rosja, a...

Miedwiediew: NATO bardziej potrzebuje współpracy z Rosja, a nie na odwrót

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosja jest przygotowana na wszelkie kroki ze strony NATO, łącznie ze wstrzymaniem kontaktów Paktu z Moskwą. Prezydent Dmitrij Miedwiediew pryjmując ambasadora Rosji przy Sojuszu Dmitrija Rogozina, powiedział Rosja nie jest zadowolona z ciągłego rozszerzania się grona członków NATO.
Miedwiediew podkreślił, że jego kraju jest ze wszystkich stron otaczany się bazami wojskowymi państw Paktu. W opinii władcy Kremla, to NATO bardziej potrzebuje współpracy z Rosją, a nie odwrotnie. Dodał, że rzeczywiste zerwanie kontaktów z Sojuszem nie będzie "niczym strasznym dla jego kraju", a Moskwa jest gotowa przyjąć każdą, nawet najdalej idącą decyzję państw Paktu w sprawie obustronnej współpracy.

Prezydent Miedwiediew zapewnił, że jego kraj nie prowokował NATO do ochłodzenia wzajemnych stosunków, do jakiego doszło po agresji Rosji na Gruzję.podsumowujące jego wizytę w tym regionie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się