Menu Region

Tusk zapewnia o współpracy z samorządami ws. tarczy

Tusk zapewnia o współpracy z samorządami ws. tarczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk powiedział, że w sprawie budowy tarczy antyrakietowej władze nawiążą współpracę z samorządem na wszystkich szczeblach - od sołectwa do sejmiku wojewódzkiego.
Baza amerykańskich rakiet ma powstać w Redzikowie koło Słupska. Szef rządu spotkał się w Sopocie z przedstawicielami samorządu terytorialnego z Słupska i okolic. Donald Tusk podkreślił, że wszystkie strony uczestniczące w spotkaniu są przekonane, iż instalacja tarczy może być ogromną szansą dla rozwoju tego regionu województwa pomorskiego.

Podczas briefingu po spotkaniu premier wyjaśnił, że strona rządowa i samorządowa chcą natychmiastowego porozumienia w sprawie racjonalnego zarządzania gruntami. Chodzi między innymi o komunalizację mienia, będącego w posiadaniu różnych agencji.

Podczas spotkania szef rządu omówił także z samorządowcami potrzebę poważnych przedsięwzięć infrastrukturalnych, takich jak droga łącząca Słupsk z Trójmiastem czy Słupsk z Ustką.
Premier Donald Tusk dodał, że władze rozpoczną akcję informacyjną w sprawie amerykańskiej inwestycji. Samorząd chce przekonać mieszkańców, że nie jest to tylko przedsięwzięcie militarne ale i szansa dla regionu. Przewidziane jest bowiem dofinansowanie przez stronę amerykańską lokalnej infrastruktury, także kulturalnej.

Szef rządu poinformował, że w piątek uda się do Redzikowa koło Słupska, by obejrzeć miejsce, w którym mają powstać elementy tarczy antyrakietowej. Na 17-tą w słupskim teatrze przewidziane jest spotkanie, podsumowujące jego wizytę w tym regionie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się