Menu Region

Ku czci sapera zabitego w Afganistanie

Ku czci sapera zabitego w Afganistanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na lotnisku w pod rzeszowskiej Jasionce zakończyły się uroczystości ku czci zabitego w Afganistanie plutonowego Waldemara Sujdaka. Pochodzący z Dębicy saper wraz z dwoma innymi wojskowymi zginął w minioną środę po tym jak ich samochód najechał na bombę.
Śmigłowiec z jego ciałem wylądował w Jasionce po 13-tej. Trumna przykryta biało - czerwona flagą została przeniesiona na katafalk ustawiony na płycie lotniska. Wtedy złożono na niej wiązanki kwiatów, a żołnierze w kilku słowach pożegnali swojego kolegę. Później rodzina zmarłego uczciła jego pamięć minutą ciszy.

Plutonowy Waldemar Sujdak służył w 2 Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazaniu. Do Afganistanu wyjechał w maju, a jego misja miała się zakończyć na przełomie października i listopada. Miał 28 lat, osierocił 3-letnią córkę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się