Menu Region

Stres zwiększa ryzyko raka piersi

Stres zwiększa ryzyko raka piersi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Kobiety cierpiące na depresję i te, które doświadczyły traumatycznych wydarzeń, są bardziej narażone na rozwój nowotworu piersi. Do takich wniosków doszli izraelscy naukowcy, którzy przebadali 622 kobiety w wieku 25-45 lat.
Wśród tej grupy 255 pań chorowało na raka piersi, a 367 z nich było zupełnie zdrowych. Naukowcy rozdali badanym ankiety na temat sytuacji stresogennych w ich życiu. - Istnieje wyraźny związek pomiędzy przeżywanymi wydarzeniami a ryzykiem rozwoju raka piersi. Optymistki o 25 proc. rzadziej cierpiały na tę chorobę.

Z kolei ryzyko rozwoju nowotworu było o 62 proc. wyższe u kobiet, które doświadczyły co najmniej dwóch traumatycznych sytuacji w życiu - podsumowuje prof. Ronit Peled z Uniwersytetu Bena Guriona w Negew w Izraelu. Według badaczy optymizm może chronić pacjentki przed chorobą.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się