Menu Region

Sarkozy zwołał nadzwyczajny szczyt państw UE

Sarkozy zwołał nadzwyczajny szczyt państw UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Nicolas Sarkozy zwołał nadzwyczajny szczyt krajów Unii Europejskiej. Spotkanie ma być poświęcone "pomocy dla Gruzji oraz przyszłości stosunków Wspólnoty z Rosją".
O zwołaniu przez prezydenta Francji nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej poinformował w specjalnym komunikacie Pałac Elizejski. Spotkanie przywódców krajów członkowskich Unii ma się odbyć pierwszego września w Brukseli.

W komunikacie podkreśla się, że zwołując to posiedzenie, Nicolas Sarkozy "postanowił odpowiedzieć pozytywnie na żądania kilku krajów członkowskich". Oficjalny dokument Pałacu Elizejskiego nie precyzuje, o jakie kraje chodzi. We francuskich mediach najczęściej wymieniana jest jednak w tym kontekście Polska.

Uprzednio już kilkakrotnie Francja groziła, że zwoła nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej, jeśli nie zostaną stwierdzone widoczne postępy w wycofywaniu wojsk rosyjskich z Gruzji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się