Księżniczka Charlotte - urodzona, by być w cieniu brata...

  Księżniczka Charlotte - urodzona, by być w cieniu brata [ZDJĘCIA] Drugie dziecko Kate i Williama

  Valentine Low

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Księżniczka Charlotte - urodzona, by być w cieniu brata [ZDJĘCIA] Drugie dziecko Kate i Williama
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Paul Marriott/REX/Shutterstock/EAST NEWS

  Jak na dziecko z rodziny królewskiej, córeczka księżnej Kate Middleton i księcia Williama - księżniczka Charlotte - będzie miała najzupełniej zwyczajne dzieciństwo. Nie takie jak jej poprzedniczki.
  Najmłodsze królewskie dziecko urodziło się do uprzywilejowanego, wygodnego życia. Dziewczynka będzie podejmowana z honorami i podziwiana na każdym kroku. Ale jest też drobny haczyk. Mała księżniczka Charlotte jest kolejnym dzieckiem w rodzinie, zapasowym kandydatem w kolejce do brytyjskiego tronu - jeśli nic się nie wydarzy, nigdy go nie odziedziczy. A to oznacza, że jej życie, choć niewątpliwie komfortowe, będzie znacznie bardziej skomplikowane niż jej starszego brata księcia Jerzego.

  SZALEŃSTWO ROYAL BABY ZNÓW OGARNĘŁO WYSPY. CZY DZIECI WILLIAMA I KATE ZMIENIĄ WIZERUNEK WINDSORÓW?


  Młodsze dziecko w rodzinie królewskiej to element polityki bezpieczeństwa. Dziewczynka będzie integralną i kochaną częścią rodziny, silnie związaną emocjonalnie z mamą, tatą i rodzeństwem - pod tym względem w oczach rodziców będzie równa bratu. Lecz na tym ich równość się kończy: jedno z nich urodziło się, by rządzić, drugie, by żyć w jego cieniu.

  Nie trzeba daleko szukać, by przekonać się o korzyściach i wadach pozycji młodszego dziecka w rodzinie królewskiej. Książę Harry zawsze odgrywał inną rolę i wydaje się mieć zupełnie inny charakter niż jego brat książę William. Harry jest lekkomyślny, namiętny i impulsywny - typowy młody człowiek, który nie zawsze zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań. Dla kontrastu, William jest ostrożny, troskliwy i rozważny do tego stopnia, że czasami całe wieki namyśla się, nim podejmie decyzję i zacznie działać.

  43 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Polski

  Siostra księżnej Kate, Pippa Middleton wzięła ślub [ZDJĘCIA] Rodzina królewska wśród gości

  Siostra księżnej Kate, Pippa Middleton wzięła ślub [ZDJĘCIA] Rodzina królewska wśród gości

  Link do głównego zdjęcia

  ©EAST NEWS/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool  Harry nie mógłby służyć na froncie w Afganistanie, gdyby to on był drugi w kolejce do tronu. - Nie ma określonej roli dla drugiego, tego dodatkowego dziecka, dlatego to takie kłopotliwe - mówi Penny Junor, autorka biografii Williama i Harry'ego. - Ojczyzna może jeszcze cię potrzebować, historia zna wiele takich przypadków, ot, choćby Jerzy VI.

  - Z historycznego punktu widzenia drugie dzieci urodzone w rodzinach królewskich miewały problem ze swoją rolą. Tak było np. z księżniczką Małgorzatą, młodszą siostrą Elżbiety II. Podobnie z Andrzejem, księciem Yorku. Od samego początku są w psychologicznie gorszym położeniu... Diana zawsze mówiła o Harrym, że to dodatkowe dziecko. Coś takiego nie podbudowuje pewności siebie.
  Rodzice malutkiej księżniczki chcą, by miała zupełnie zwyczajne dzieciństwo. Bez guwernantek i sztucznej etykiety
  Jako chłopiec, mówi Junor, Harry był nieśmiały i wycofany, William zaś bardziej towarzyski. Z czasem role się odwróciły i to Harry stał się ryzykantem. - On może pozwolić sobie na ryzykowanie. Nie sposób stwierdzić, jakim byłby człowiekiem, gdyby to on był spadkobiercą tronu, a William tym drugim, zapasowym kandydatem. Mam wrażenie, że dorosły Harry nie jest zbyt pewny siebie.

  Książęta nie są pierwszym królewskim rodzeństwem, które odkryło, że dziedzica i zapasowego kandydata dzieli cała przepaść. W przypadku królowej i księżniczki Małgorzaty ogromnej różnicy charakterów nie można jednak przypisać wyłącznie świadomości, że to Elżbieta zostanie królową, bo jej los przypieczętowała dopiero abdykacja jej wuja Edwarda VIII, gdy przyszła monarchini miała 10 lat.

  Siostry różniły się od samego początku. Jak w biografii królowej pisze Sarah Bradford: "Małgorzata była całkowitym przeciwieństwem Elżbiety. Była ekstrawertyczna, kapryśna, niegrzeczna i wiecznie domagała się uwagi. Jedna z jej guwernantek powiedziała, że to najtrudniejsze dziecko, z jakim miała do czynienia w całym swoim życiu".

  KSIĘŻNA KATE MIDDLETON IDZIE W ŚLADY DIANY, KRÓLOWEJ SERC


  Elżbieta była opiekuńcza wobec siostry, a Małgorzata odpłacała się lojalnością. "Relacje, jakie nawiązały się w czasach niemowlęcych, przeniosły się na dorosłe życie. Elżbieta zawsze była tą rozsądną starszą siostrą, a Małgorzata niegrzeczną dziewczyną, która zawsze wpadała w tarapaty", pisze Bradford.

  A tarapaty bywały poważne - od niedoszłego małżeństwa z pilotem Peterem Townsendem po burzliwe małżeństwo z lordem Snowdonem, zakończone rozwodem.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak powinno być

   Arr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

   Przecież dziewczynki były, są i będą w cieniu chłopców- tak jak kobiety w cieniu mężczyzn. To naturalne i bardzo zdrowe. Mężczyzni są lepsi i dlatego są ważniejsi.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak powinno byc?

   Arr? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Co w tym takiego nauralnego, ze twoim zdaniem meska plec jest "lepsza" od zenskiej? Przeciez wszyscy mezczyzni tego swiata to niedorajdy zyciowe, ktore robia co moga, by tak ustawic reguly gry, by...rozwiń całość

   Co w tym takiego nauralnego, ze twoim zdaniem meska plec jest "lepsza" od zenskiej? Przeciez wszyscy mezczyzni tego swiata to niedorajdy zyciowe, ktore robia co moga, by tak ustawic reguly gry, by kobiety musialy sie nimi zajmowac!!! Mezczyzni lepsi i dlatego wazniejsi???? Gdyby zrownac wysokosc ich zarobkow z zarobkami kobiet za te sama prace, to by zgineli we wlasnym chaosie, brudzie i smrodzie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Monarchia...

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Dziwny tytuł,jakby pisała to feministka,dlaczego ma być inaczej,jej brat urodził się jako pierwszy i to on jest pierwszy w kolejce do tronu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A

   Co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Nas to obchodzi jak u nas była MONARCHIA to Anglia srała po krzakach ale pijaństwo sprzedało wszystko.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama