Menu Region

Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego

Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zakończył się 28. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w La Roque d'Anthéron we Francji. Jest to jedna z największych w Europie imprez poświęconych fortepianowi.
W ciągu trwającego miesiąc festiwalu ponad 80 tysięcy osób mogło wysłuchać koncertów pianistycznych w wykonaniu artystów należących do światowej czołówki. W sumie odbyło się w tym czasie 85 koncertów płatnych i 14 bezpłatnych. Scenerią większości z nich był malowniczy park z 365 platanami posadzonymi tam przed trzema wiekami.

Na festiwalu występowali nie tylko soliści. W wielu przypadkach pianistom towarzyszyły orkiestry, a jedną z nich była polska Sinfonia Varsovia, którą dyrygował Jacek Kaspszyk.

Bardzo dobrze został przyjęty występ polskiego pianisty Rafała Blechacza. Zagrał on między innymi utwory Bacha, Debussy'ego i Chopina.

Oprócz muzyki klasycznej, bywalcy festiwalu mogli również wysłuchać występów muzyków jazzowych. W tym roku w La Roque d'Anthéron wystąpił między innymi Herbie Hancock.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się