Menu Region

Singapur zagrożony epidemią zapalenia opon mózgowych

Singapur zagrożony epidemią zapalenia opon mózgowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ostatnim tygodniu u ponad 500 osób stwierdzono występowanie enterowirusa 71. Odnotowuje się kolejne ofiary choroby. Początkowo niegroźne objawy mogą spowodować zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.
Wirus EV71 wywołuje pęcherzykowe zapalenie jamy ustnej. Na chorobę zapadają głównie dzieci do 3 lat. Pierwsze objawy to zmiany na języku i policzkach. Następnie pojawia się wysypka na skórze rąk i stóp. Choroba przenosi się przez kontakt bezpośredni. Nie ma dowodów na przenoszenie wirusa przez pokarm lub wodę.

Tylko w tym roku w Chinach odnotowano 4,5 tys. przypadków choroby z których 44 były śmiertelne. Ofiary wirusa stwierdzono w Tajwanie i Wietnamie. Teraz również w Singapurze. W Europie ostatni raz duże ogniska zachorowań odnotowano pod koniec lat 70. w Bułgarii i na Węgrzech.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się