Menu Region

Prognoza pogody na 25 i 26 marca

Prognoza pogody na 25 i 26 marca

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Jak informuje IMGW Europa zachodnia i południowa jest pod wpływem wyżu znad Morza Norweskiego i Alp. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem głębokiego niżu znad północno-wschodniej Rosji. Polska jest pod wpływem tego niżu, jedynie południowo-zachodnie krańce pozostają na skraju wyżu. Napływa wilgotna polarno-morska masa powietrza.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W piątek na południu i południowym zachodzie Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami deszcz, a na Pomorzu wschodnim, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu deszcz ze śniegiem lub śnieg. Temperatura
maksymalna od 2 st C na Suwalszczyźnie, 11 st C w centrum do 13 st C na Dolnym Śląsku.
Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu okresami porywisty, zachodni lub północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, na północy Polski miejscami większe przejaśnienia. Przelotny deszcz ze śniegiem lub śnieg, a na południu i południowym zachodzie początkowo deszcz. Temperatura minimalna od -7 st C na Suwalszczyźnie, około 0 st C w centrum, do 4 st C na południu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na krańcach południowych wiatr początkowo zachodni.

W sobotę na północy zachmurzenie przeważnie umiarkowane i miejscami przelotne opady śniegu, a na wybrzeżu zachodnim również śniegu z deszczem. W południowej części Polski zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 1 st C w rejonie Zatoki Gdańskiej, 3 st C w centrum, do 5 st C miejscami na południu i zachodzie kraju. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, po południu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 8 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna -1 st C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany,
z kierunków północnych. W sobotę w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 3 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się