Puchar Niemiec: Bayern - Borussia 1:1, karne 0:2. Borussia w finale!

TOK
W półfinale Pucharu Niemiec Bayern Monachium przegrał po rzutach karnych 0:2 z Borussią Dortmund. Po dogrywce było 1:1, gola dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski potwierdził patent na swój były klub i znów strzelił dortmundczykom bramkę. W 30. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, ale potem przytomnie dobił z ostrego kąta. W 56. minucie "Lewy" zaliczył strzał w poprzeczkę.

Borussia wyrównała dzięki akcji, którą zaczął świetnym podaniem Jakub Błaszczykowski, a zakończył Pierre-Emerick Aubameyang. Kuba zszedł z boiska w 83. minucie. Goście po bramce poczuli wiatr w żagle i mistrzów Niemiec musiał ratować Manuel Neuer! Bayern szybko stracił Arjena Robena (wszedł w 68. minucie i #nie dotrwał do dogrywki). W dodatkowych 30 minutach dwie wymarzone okazje zmarnował Bastian Schweinsteiger. Lewandowski po starciu z bramkarzem nie mógł dojść do siebie i nie brał udziału w karnych. Jego koledzy nie strzelili z wapna cztery razy!

W drugim półfinale Arminia zagra w środę z Wolfsburgiem.

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 1:1 (1:0, 1:1), karne 0:2
Bramki: Lewandowski 29 - Aubameyang 75
Żółte kartki: Rafinha, Alonso, Benatia - Kampl, Papastathopoulos
Czerwona kartka: Kampl (druga żółta)

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Jerome Boateng, Mehdi Benatia, Juan Bernat - Philipp Lahm, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (68. Arjen Robben, 84. Mario Goetze), Thomas Mueller (76. Bastian Schweinsteiger), Mitchell Weiser - Robert Lewandowski.

Borussia: Mitchell Langerak - Erik Durm, Sokratis Papastathopoulos, Mats Hummels, Marcel Schmelzer - Ilkay Gundogan, Sven Bender, (91. Sebastian Kehl), Jakub Błaszczykowski (83. Kevin Kampl), Shinji Kagawa (70. Henrich Mchitarjan), Marco Reus - Pierre-Emerick Aubameyang

*Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
*Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY