Orlen Warsaw Marathon 2015: Zwyciężył Hayle Berhanu Lemi, Henryk Szost mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

mm
Orlen Warsaw Marathon 2015
Orlen Warsaw Marathon 2015 Fot. Grzegorz Jakubowski
Orlen Warsaw Marathon 2015. To trzecia edycja imprezy. Najszybciej trasę maratonu pokonał się Hayle Berhanu Lemi. Najlepszy z Polaków okazał się Henryk Szost, który do mety dobiegł na 9. miejscu. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Hayle Berhanu Lemi trasę maratonu pokonał w czasie 2:07:57, Henryk Szost z czasem 2:10,11 zajął 9. miejsce i został mistrzem Polski w maratonie.

W biegu OSHEE na 10 km najszybszy był Hillary Kimaiyo z czasem 28:45.

Orlen Warsaw Marathon 2015 oraz bieg OSHEE na 10 km wystartowały punktualnie o 9:30. Na obie imprezy zarejestrowało się w sumie ponad 20 tysięcy osób. Poza tym odbył się także charytatywny marszobieg „Biegam, bo lubię. POMAGAM” oraz - w sobotę wieczorem - wspólny przejazd rolkarzy ulicami Warszawy - NightSkating.