Koszykówka. AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 69:64. Kosztowna porażka WKS-u?

Rafał Bajko
Denis Ikovlev zagrał w Koszalinie nieco słabiej. Śląsk miał w czwartej kwarcie pięć punktów przewagi, ale to AZS okazał się lepszy w końcowym rozrachunku Tomasz Hołod
W meczu na szczycie 29. kolejki TBL AZS Koszalin wygrał ze Śląskiem 69:64. Jutro PGE Turów zagra w Sopocie z Treflem (godz. 19).

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale dzięki dwóm trzypunktowym trafieniom Vuka Radivojevicia Śląsk prowadził 8:5. Gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie i w pewnym momencie zrobiło się 17:10. To nie był jednak koniec wymiany ciosów w tej odsłonie. Po skutecznie wykonanych rzutach wolnych przez Rodericka Trice'a i trójce Michała Gabińskiego był remis.

AZS, który rozgrywał pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Kostasa Flevarakisa nie dawał jednak na za wygraną. Świetne zawody w barwach gospodarzy rozgrywał niespodziewanie Łukasz Pacocha i koszalinianie ponownie uciekli na kilka punktów. Słaba końcówka Śląska spowodowała, że AZS schodził do szatni prowadząc 40:29.

Trzecia odsłona była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu drużyny Emila Rajkovicia. Wrocławianie mozolnie odrabiali straty, które na finiszu przedostatniej kwarty wynosiły zaledwie dwa punkty.

Śląsk dopiął swego w ostatnich 10 minutach, kiedy dzięki ambitnej i skutecznej grze Jakuba Dłoniaka w końcu udało się dopaść "Akademików". Mało tego, siedemnastokrotni mistrzowie Polski wyszli w pewnym momencie na pięciopunktowe prowadzenie (60:55). To był jednak koniec radosnych momentów WKS-u w Koszalinie. Gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w ostatnich minutach i ostatecznie wygrali niezwykle istotne spotkanie w walce o czołową czwórkę ligi. Śląsk, aby w niej pozostać, oprócz zwycięstwa w ostatniej kolejce z Asseco, musi jeszcze liczyć na korzystne wyniki spotkań rywali.

Tauron Basket Liga
AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 69:64 (19:19, 21:10, 13:22, 16:13)
AZS: Woods 17 (1x3), Szewczyk 9 (1), Dąbrowski 6 (2), Swanson 6, Stelmach 2 - Pacocha 11 (1), Radenović 8, Mielczarek 6, Austin 4.
Śląsk: Dłoniak 12 (2x3), Mladenović 11, Radivojević 11 (2), Wiśniewski 6 (1), Kinnard - Trice 15 (1), Ikovlev 4 (1), Gabiński 3, Tomaszek 2.

Pozostałe wyniki 29. kolejki: Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 78:71 (15:23, 21:10, 19:24, 23:14), Jezioro Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 81:123 (31:36, 15:33, 16:17, 19:37), Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 74:71 (15:22, 14:26, 25:10, 20:13), King Wilki Morskie Szczecin - Wikana Start Lublin 82:86 (13:20, 21:23, 25:15, 23:28), Asseco Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 74:71 (19:15, 20:28, 12:24, 23:4). Jutro: Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec (godz. 19). Wtorek: Stelmet Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. (godz. 19).