Menu Region

Posłowie zapłacą za spóźnienia

Posłowie zapłacą za spóźnienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Borowska

Prześlij Drukuj
Dziesięciu posłów, którzy spóźnili się ze złożeniem oświadczenia majątkowego, dostanie po kieszeniach. Muszą zapłacić od 300 do 2,5 tys. zł kary. Mieli też dostać nagany od komisji regulaminowej, ale ta wczoraj uznała, że zostali już wystarczająco ukarani.
Posłowie muszą co roku do końca kwietnia złożyć oświadczenie o swoim majątku. W tym roku dziesięciu nie zmieściło się w tym terminie. Najwięcej, bo aż dziewięć dni spóźnienia, miał były rzecznik rządu z PiS Jan Dziedziczak

- Cóż, po prostu przeoczyłem ten termin. To moja wina, przyznaję się. Kiedy pracowałem w rządzie, mieliśmy czas na składanie oświadczeń do końca roku. Stąd wzięło się moje niedopatrzenie - tłumaczy się.


Dziedziczak zapłaci najwięcej, bo ponad 2,5 tys. zł. Za każdy dzień zwłoki kara wynosi 1/30 uposażenia poselskiego, czyli ok. 300 zł. Podobną kwotę zapłaci Stanisław Witaszczyk (PSL).

Inni spóźnialscy to: Joanna Mucha, Alicja Olechowska i Damian Raczkowski z PO, Joanna Kluzik-Rostkowska i Paweł Poncylisz z PiS oraz Jan Bury i Stanisław Olas z PSL. Jak tłumaczyli komisji regulaminowe, byli za granicą, chorowali czy po prostu zapomnieli. - Nie było wśród nich recydywistów, więc dodatkowych kar dyscyplinarnych, oprócz finansowych, o których zdecydował marszałek, nie będzie - mówi Jerzy Budnik (PO), szef komisji .

Na następnym posiedzeniu komisja zajmie się oświadczeniem majątkowym Jacka Kurskiego. Poseł PiS złożył dwa różniące się oświadczenia. Tłumaczy, że gdy składał pierwsze, nie miał wszystkich potrzebnych dokumentów, ponieważ zginęły podczas włamania do jego domu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się