Menu Region

Elektroniczna kobieta uszczęśliwi każdego mężczyznę

Elektroniczna kobieta uszczęśliwi każdego mężczyznę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Konrad Godlewski

Prześlij Drukuj
Dwaj tajemniczy konstruktorzy z Japonii i Francji twierdzą, że wyprodukowali robota do złudzenia przypominającego ponętną kobietę.
Maszyna o imieniu Lisa jest reklamowana jako "kobieta doskonała", bo rzekomo potrafi nie tylko sprzątać, gotować czy robić masaż, ale także reagować na nastrój swego właściciela. Niezwykły robot ma trafić do sprzedaży już jutro. Cena na razie nie jest znana. Producenci zapowiadają, że niebawem ma się także pojawić model automatycznego "doskonałego mężczyzny".

"Jest wierna, inteligentna i cię rozumie" - zachwala fil-mik reklamowy na stronie www.perfect-woman.com należącej do firmy AI Robotics z siedzibą w Japonii. Zamówienie wstępne na "kobietę doskonałą" można było składać już od kilku dni . Do wyboru były brunetki, blondynki i rude.

Prócz witryny internetowej promocji Lisy towarzyszyły także reportaże wyglądające na dzieło operatorów stacji telewizyjnych. Zamieszczano je w popularnym serwisie sieciowym YouTube.

W jednym z tych materiałów można było obejrzeć obydwu twórców robota. - Chcemy uszczęśliwić tych mężczyzn, którzy nie mogą znaleźć kobiety doskonałej. Lisa będzie ich kochać, a także wykonywać obowiązki domowe - tłumaczył z francuskim akcentem Etienne Fresse. Z kolei jego partner Yoichi Yamato zachwalał po japońsku trzy sztuczne zmysły Lisy - wzrok, słuch i dotyk. W połączeniu z oprogramowaniem mają one pomagać maszynie w rozróżnianiu ludzi i wyczuwaniu emocji swego właściciela.

Internet już od kilku dni kipiał od domysłów na temat "kobiety doskonałej". Przypominano, że robotyka w ostatnich latach czyni szybkie postępy, a Japończycy to światowi liderzy w produkcji robotów i... erotycznych lalek z silikonu.

To przecież japońskie kobiety-roboty (czyli gynoidy) uchodziły dotąd za szczyt możliwości techniki. Modele z serii Repliee, produkowane przez firmę Kokoro z Osaki, wyglądają realistycznie i potrafią prowadzić prostą konwersację.

Jeśli jednak wierzyć reklamówkom, to dotychczasowym robotom daleko do Lisy. Sęk w tym, że wiele wskazuje na to, że "kobieta doskonała" jest jedynie prowokacją artystyczną lub reklamową. Firma AI Robotics, której siedziba mieści się rzekomo w Kobe, nie ma bowiem strony w języku japońskim, a w internecie próżno szukać informacji o jej założycielach. A przecież gdyby byli genialnymi inżynierami, na pewno wspomniałby o nich jakiś fachowy periodyk.

Internauci od kilku dni zachodzą więc w głowę, komu ma służyć taka prowokacja. Może grupie artystek feministek, które chcą zwrócić uwagę świata na instrumentalne traktowanie płci pięknej?

A może to reklama jakiegoś biura matrymonialnego, które chce nam przypomnieć, że wśród żywych kobiet też zdarzają się ideały?

Odpowiedź na te pytania poznamy zapewne już jutro.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się