Menu Region

Krótka historia mundurków

Krótka historia mundurków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Kula

Prześlij Drukuj
Wypromowane rok temu przez Romana Giertycha uczniowskie mundurki mogą zniknąć ze szkół równie szybko, jak lider LPR ze sceny politycznej.
Wypromowane rok temu przez Romana Giertycha uczniowskie mundurki mogą zniknąć ze szkół równie szybko, jak lider LPR ze sceny politycznej. Od września uczniowie będą je nosić tylko, gdy taką decyzję podejmą wspólnie rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Posłowie trzech sejmowych klubów - PO, PSL i SLD - opowiedzieli się wczoraj za usunięciem z ustawy oświatowej zapisu o obowiązkowych jednolitych strojach w podstawówkach i gimnazjach.

Mundurków bronili jedynie posłowie PiS. Sławomir Kłosowski przekonywał, że mundurek buduje więź ze szkołą, chroni przed dilerami narkotyków (bo do szkoły bez mundurka nikt nie wejdzie), a biedniejsze dzieci dzięki niemu nie są wyśmiewane, gdy nie mają markowych ubrań. - Kwestionowanie tego przez PO i PSL traktujemy jako wzięcie odpowiedzialności za negatywne zjawiska w szkołach - napominał Kłosowski.

- Nie można nakazać dumy ze szkoły ustawą - odpowiadał Cezary Urban (PO).
Ustawa po wczorajszym, drugim czytaniu w Sejmie wróciła do komisji edukacji. Głosowanie odbędzie się prawdopodobnie w piątek. Z poparciem rządzącej koalicji i SLD może wejść w życie już we wrześniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się