Menu Region

Dostaniesz kredyt na szkolną wyprawkę

Dostaniesz kredyt na szkolną wyprawkę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Pałka

Prześlij Drukuj
Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego banki kuszą klientów szybkimi kredytami na szkolną wyprawkę.
Takie pożyczki oferuje w tym roku m.in. DnB Nord i Santander. Oba banki obiecują ułatwione procedury: wszystkie formalności mają zabrać klientowi zaledwie kwadrans. Zaś inne banki, jak np. Getin czy Cetelem, obniżają oprocentowanie.

Zanim jednak zdecydujesz się na kupno dziecku podręczników, nowego biurka czy komputera za szybki kredyt, powinieneś pamiętać, że czasem lepiej skorzystać z karty kredytowej czy zwykłego debetu na rachunku.

Jeżeli jednak chcesz wziąć pożyczkę, na początku warto sprawdzić ofertę banku, w którym masz rachunek. Oprocentowanie pożyczki dla stałych klientów może być nawet o 2-3 pkt. procentowe niższe od tego, które oferuje się klientom z zewnątrz.

Jak policzyła firma doradcza Open Finance, biorąc 5 tys. zł na rok np. w ING Banku, stały klient zaoszczędzi na każdej racie ponad 16 zł, co zmniejsza koszty całej pożyczki o prawie 200 zł. Przy kwocie kredytu rzędu 1,5 tys. zł można więc zaoszczędzić ok. 60 zł.

Warto również rozważyć szkolne zakupy przy użyciu karty kredytowej. Bo choć jej oprocentowanie (ok. 20 proc.) jest wyższe niż pożyczki w gotówce, to zaczyna działać dopiero po tak zwanym okresie bezodsetkowym. Trwa on zwykle od 50 do 60 dni, co oznacza, że w tym czasie można spłacić kredyt bez żadnych kosztów.

Taniej może wyjść także skorzystanie z limitu kredytowego na rachunku. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi średnio 14 proc. w skali roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się