Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konwencja Janusza Palikota: Tak dla euro, nie dla finansowania religii z budżetu (ZDJĘCIA)

DUN
Konwencja Janusza Palikota
Konwencja Janusza Palikota Małgorzata Genca
- Nie chcę umierać za Polskę, chcę żyć dla Polski – podkreślał Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu, na sobotniej konwencji w Lublinie. Zdaniem Palikota bezpieczeństwo Polsce najlepiej zagwarantuje wejście do strefy euro.

Janusz Palikot, kandydat TR na prezydenta RP, zorganizował konwencję w Parku Naukowo – Technologicznym w Lublinie. Otworzyła ją prezentacja filmu, w którym o swoim poparciu dla Palikota zapewniali m.in. Janusz Opryński, Dariusz Michalczewski, Kazimiera Szczuka czy Kamil Sipowicz.
- 10 maja zrobię to samo, co wy – oddam głos na Janusza Palikota. To wybór oczywisty dla każdego, kto chce Polski nowoczesnej, świeckiej i przyjaznej – przekonywała Barbara Nowacka z TR, która otworzyła konwencję.

Wejście Palikota na scenę zapowiedziała zaś jego żona, Monika Palikot. Rodzina jest mocno eksponowana w prezydenckiej kampanii lidera TR. W jego spocie, poza żoną, występują też dzieci.

W swoim wystąpieniu Palikot najwięcej miejsca poświęcił gospodarce i bezpieczeństwu. Jego zdaniem Polska powinna jak najszybciej wejść do strefy euro bo doprowadzi to do sytuacji, w której Niemcy będą broniły Polski. – Tylko wtedy Angela Merkel będzie jeździła do Warszawy tak często, jak jeździ do Aten. Bo gospodarkę niemiecką dotyka to, co się dzieje w strefie euro – argumentował.

- Jako prezydent nigdy nie pozwolę, żeby choć jeden człowiek zginął w wyniku działań wojennych – podkreślał też polityk. – Po to mamy armię zawodową, żeby nas pilnowała, pilnowała pokoju - dodał. Lider TR przyznał, że nie zamierza umierać za Polskę: – Chcę żyć dla Polski, dla moich dzieci. To wymaga większej odwagi, niż zginąć.

Palikot przekonywał o konieczności zlikwidowania ZUS i KRUS i wprowadzeniu tzw. emerytur obywatelskich a także potrzebie podwyższenia kwoty wolnej od podatku z 3,1 do 6 tys. zł. Zapowiedział, że jego priorytetem będzie ustawa o tworzeniu miejsc pracy i podwyższaniu wynagrodzeń.

Kandydat położył również nacisk na kwestię świeckiego państwa. – Państwo nie może łożyć na Kościoły, nie może finansować lekcji religii – zaznaczył. – Księża muszą płacić takie same podatki jak wszyscy obywatele – stwierdził.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski