Menu Region

Borusewicz: Rosja celowo opóźnia wycofywanie wojsk z Gruzji

Borusewicz: Rosja celowo opóźnia wycofywanie wojsk z Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz uważa, że Rosja celowo opóźnia wyprowadzenie swoich wojsk z terytorium Gruzji. Gość Sygnałów Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że Moskwa chce w ten sposób doprowadzić do usunięcia Micheila Saakaszwilego ze stanowiska prezydenta Gruzji.
Polityk PO przyznał, że szybkie uznanie niepodległości Kosowa przez opinię międzynarodową stało się precedensem, który Rosja wykorzystuje w kontekście Osetii Południowej i Abchazji. Bogdan Borusewicz zastrzegł przy tym, że Gruzja i polityka Micheila Saakaszwilego od dawna stanowiła dla Rosji problem. Dlatego - jego zdaniem - Gruzja stała się przedmiotem agresji. Chociaż jak zastrzegł, stało się tak wskutek nieprzemyślanej decyzji prezydenta Gruzji w sprawie interwencji w Osetii Południowej.

Bogdan Borusewicz przypomniał, że interwencja Moskwy nie spotkała się z poparciem opinii międzynarodowej. Jak zauważył, nawet Białoruś niechętnie poparła rosyjską interwencję w Gruzji. Zdaniem Marszałka Borusewicza oznacza to, że Rosja znalazła się w izolacji i ma trudności z uzyskaniem poparcia nawet ze strony swoich strategicznych sojuszników.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się