Menu Region

Nawałnica na Podlasiu: Bilans strat wciąż rośnie

Nawałnica na Podlasiu: Bilans strat wciąż rośnie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nowe szacunki urzędników wojewody podlaskiego dotyczące strat po sobotniej wichurze w regionie mówią już nie o 12, a o 24 milionach złotych.
To tylko zniszczenia w gospodarstwach. Zniszczonych zostało ponad 100 domów i 330 budynków gospodarczych w 50 wsiach. Do tego dodać należy 240 hektarów połamanych drzew w lasach prywatnych i państwowych - straty w wydokości dwóch milionów złotych. Na tyle samo szacowane są także straty w infrastrukturze - chodzi o zerwane linie energetyczne czy telefoniczne.

Ciągle są to dane szacunkowe. Zweryfikowane zostaną przez wyceny prowadzone przez specjalnie powołane komisje. Takich komisji działa w województwie 18. Na początku pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego i urzędów gmin oraz inspektorzy budowlani będą wyceniali zniszczenia spowodowane przez wichurę w domach.

Po sporządzeniu wycen będzie można zacząć wypłacać pieniądze z przyznanej przez rząd puli miliona złotych na remonty mieszkań. Suma ta w razie potrzeby może być zwiększona. Urzędnicy wojewody czekają ciągle na informacje z ministerstwa rolnictwa o zasadach pomocy w odbudowie gospodarstw rolnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się