Menu Region

Ministerstwo Finansów uderzy w przedsiębiorców...

Ministerstwo Finansów uderzy w przedsiębiorców internetowych?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ministerstwo Finansów zapowiada nowelizację ustawy o kontroli skarbowej. Projekt jest wymierzony w nieuczciwych przedsiębiorców, którzy prowadzą handel za pośrednictwem internetu.
Agnieszka Kobos z Ministerswa Finansów zapewnia, że uczciwi przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać.

Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha uważa, że projekt Ministerstwa Finansów jest niemożliwy do zrealizowania. Porównuje go do próby wprowadzenia cenzury w chińskim internecie, co wydaje się nierealne. Jego zdaniem, klucz do rozwiązania problemu leży gdzie indziej. Należy wprowadzić prosty system podatkowy, który zminimalizuje próby oszustw podatkowych
Według eksperta z Centrum imienia Adama Smitha, projekt nowelizacji ustawy to zapowiedź walki z ludźmi handlującymi doraźnie, którzy nie wiedzą o konieczności płacenia podatków od drobnych transakcji.

A co o projekcie sądzą internetowe serwisy aukcyjne? Rafał Agnieszczak z jednego z portali mówi, że problem szarej strefy w internecie już nie istnieje. Jego zdaniem, klienci sami proszą o faktury VAT lub rachunek za kupiony produkt.

Zdaniem Rafała Agnieszczaka, nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej będzie tylko formalnym dostosowaniem przepisów do rzeczywistości.

Wiele firm handlujących w internecie traktuje serwisy aukcyjne jako słup ogłoszeniowy, który przyciąga klientów. Firmy obawiają się, że nowe przepisy utrudnią funkcjonowanie działalności poprzez niepotrzebne piętrzenie formalności.

Projekt jest w trakcie realizacji, wkrótce trafić ma na biurko marszałka Sejmu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się