Menu Region

Zatrzymać Rosję

Zatrzymać Rosję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Pompowski, zca szefa działu opinie

1Komentarz Prześlij Drukuj
Choć rosyjski niedźwiedź nie przestaje krążyć, szukając kogo by pożreć, to Polska jak nigdy dotąd w swoich dziejach może czuć się bezpieczna. Instalacja amerykańska na naszym terenie zmusi Moskwę do zastanowienia się nie dwa, a sto razy, zanim zechce nas zaatakować.
Bowiem każdym aktem agresji wobec nas wypowiada wojnę USA. Przez 50 lat szaleńcy na Kremlu nie zdobyli się na podjęcie podobnej decyzji. Wiele wskazuje na to, że obecna władza też nie zaryzykuje takiego posunięcia.

Niestety, wraz z umocnieniem NATO, bo taką rolę spełni tarcza (antyrakiety będą przechwytywać wszystkie pociski, które zostaną wystrzelone w kierunku terytorium Europy, także tej , która rozciąga się aż do Moskwy), Rosja próbuje odbudowywać sowieckie imperium. I choć kremlowscy dyplomaci mówią, że to nieprawda, to jednak czyny wołają głośniej niż słowa.

A tym właśnie jest zapowiedź uznania niepodległości przez Moskwę odrywanych od Gruzji ziem, Abchazji i Osetii Południowej. Bez wątpienia jak za panią matką czołowi demokraci ludowi, jak Chávez z Wenezueli, Castro z Kuby, Łukaszenka z Białorusi czy władca Iranu Ahmadinedżad, uznają tę decyzją za swoją. Teraz już tylko krok do rozpętania przez Kreml wojen zastępczych, które będą nękać USA i Zachód. To jedna z taktyk sowieckich w czasie zimnej wojny. Polska tym razem jako wolny kraj może pomóc powstrzymać Rosję.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

O NAIWNOŚCI !!

+9 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hajnel  •

W roku 1939 Anglia i Francja też miały nas bronić!i co?.W końcu to My musieliśmy bronić Anglii a Churhil i Ruswelt oddali nas za to sowietom.Skoro jest tak dobrze to dlaczego ja czuję się zdradzony,oszukany i sprzedany Amerykanom.Już raz mieliśmy "gości"w kraju i wystarczy.Ja jestem przerażony tym wszystkim.

odpowiedzi (0)

skomentuj