Menu Region

Avis – siedem dekad wynajmu samochodów

Avis – siedem dekad wynajmu samochodów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Artykuł sponsorowany

Prześlij Drukuj
W 1946 roku miało miejsce kilka ważnych wydarzeń. Odbył się pierwszy Festiwal Filmowy w Cannes, powstała Mensa, a szwedzką fabrykę opuścił pierwszy prototyp samochodu Saab. Dla przedsiębiorcy Warrena Avisa był to również szczególnie ważny rok.
Każdy wielki wynalazek czy przedsięwzięcie zaczyna się zwykle od prostej historii. Warren Avis był pilotem podczas II wojny światowej. Wtedy zauważył, że na lotniskach nie można znaleźć żadnego środka transportu, innego niż samolot. Postanowił to zmienić i… w 1946 roku, kiedy już wrócił z frontu, założyłpierwszą na świecie lotniskową wypożyczalnię samochodów na Willow Run Airport w Detroit.

Tak rozpoczęła się działalność Avis, którajest jedną z największych światowych firm oferujących wynajem samochodów.

Avis rusza w świat
Międzynarodowa ekspansja Avis rozpoczęła się w 1953 roku od franchisingu w Europie, Kanadzie i Meksyku. Dziesięć lat później wystartowała kampania„We'reonly No.2. We tryharder” („Jesteśmy tylko numerem 2, więc staramy się bardziej”), a jej hasło zyskało miano jednego z 10 najlepszych sloganów reklamowych wszechczasów. W 1965 roku Avis założył oddziały w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie (Avis Europe), gdzie zaczął odnosić sukcesy. W Hiszpanii z debiutanta w przeciągu roku stał się największą firmą wynajmującą samochody.

Technologia to podstawa
Obecnie samochody Avis są wyposażone nie tylko w system nawigacji, ale też klimatyzację czy dostęp do internetu. W 2015 roku nowoczesna technologia to codzienność, ale w 1972 roku, kiedy Avis wprowadził system zarządzająco-rezerwacyjny online-realtimeWizard, był to wielki krok w kierunku technologicznej innowacji. Do dnia dzisiejszego Wizard jest największym systemem tego typu w branży.

Giełda nowości
Po Stanach Zjednoczonych naturalnym krokiem dla Avis było zdobywanie rynków europejskich, środkowowschodnich i afrykańskich rynków w 1973 roku. Sześć lat później marka podpisała umowę z General Motors, która obejmowała współpracę reklamową i marketingową oraz wprowadzenie marki GM do floty Avisu. Będąc światową firmą oferująca wynajem samochodów, Avis nie spoczywał na laurach i rozwijał się z najwyższą, nieosiągalną dla innych prędkością. Na fali sukcesów zadebiutował na londyńskiej giełdzie w 1986 roku. W ciągu 3 lat, jako spółka publiczna,potroił swoją wartość rynkową. W 1997 roku powrócił znowu na giełdę, a dwa lata później zaczął zdobywać Azję.

Avis aktywnie działa na rynku wynajmu samochodów już od 69 lat. W Polsce od 1991 roku.Gdy Warren Avis zakładał swoją firmę dysponował zaledwie trzema samochodami. Dziś na całym świecie Avis ma ponad 4000 biur w 170 krajach. Avis w Polsce został doceniony przez czytelnikówBusiness Traveller Polska nagrodą w kategorii najlepszej wypożyczalni samochodów w Polsce i na świecie w 2013 i 2014 roku. Avis jest obecny na wszystkich lotniskach w Polsce i w centrach miast – ma ponad 38 biur wynajmu. Dodatkowo planuje także punkty spotkań z klientami na wszystkich dworcach kolejowych w Polsce.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się