Trefl Sopot - Anwil Włocławek 72:60. Mocne przebudzenie koszykarzy Trefla! [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
Przemysław Świderski
Koszykarze Trefla przerwali swoją passę porażek, w dobrym stylu pokonując u siebie Anwil Włocławek. Strach o play-off nieco osłabł.

Pierwsza kwarta spotkania należała do znakomitego tego dnia Eimantasa Bendziusa, który serią skutecznych zagrań dał swoim kolegom sygnał do boju. Dwucyfrową przewagę sopocianie uzyskali jednak dopiero w drugiej kwarcie, głównie dzięki intensywnej defensywie. Przez pierwsze 5 minut tej części gry goście z Kujaw zdobyli zaledwie 2 punkty, podczas gdy Trefl - 12.

Włocławianie, prowadzeni przez niebywale ekspresyjnego trenera Predraga Krunicia, słabli z każdą minutą. Kwintesencją ich podupadającego morale był ostatni fragment pierwszej połowy. Na sześć sekund przed syreną Trefl zagrał szybką akcję, którą zakończył Paweł Leończyk. Goście zdążyli jeszcze wprowadzić piłkę do gry i... oddać ją Bendziusowi, który dodał jeszcze dwa punkty, dając żółto-czarnym aż 18 punktów przewagi do przerwy (42:24).

Po zmianie stron Treflowi pozostało tylko bronić zdobytej przewagi, co nie przysporzyło im większych problemów. O ile w ataku goście potrafili dość regularnie kończyć swoje akcje celnymi rzutami, to w obronie praktycznie nie istnieli, co stwarzało sopocianom okazje do efektownych zagrań.

Dzięki wygranej Trefl umocnił się na miejscu w górnej ósemce tabeli, które gwarantuje miejsce w play-off. W grze naszego zespołu widać poprawę, jednak przed nowym starym trenerem Mariuszem Niedbalskim i jego graczami jeszcze sporo pracy, o czym świadczy ostatnia kwarta, w której rozluźnionym sopocianom udało się zdobyć zaledwie 5 punktów.

W 21 kolejce Tauron Basket Ligi pozostały do rozegrania dwa mecze. W środę koszykarze Asseco Gdynia podejmą u siebie Energę Czarnych Słupsk.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 72:60 (16:13, 26:11, 25:23, 5:13)

Trefl: Bendzius 24 (4), Michalak 14 (2), Leończyk 13, Lydeka 11, Popović 7, Vasiliauskas 3 (1), Stefański 0, Kemp 0

Anwil: Crosariol 15, Simon 12, Wysocki 8 (1), Witliński 8, Vaughn 5 (1), Surmacz 5 (1), Eitutavicius 3, Hajrić 2, Kovacević 2, Krajniewski 0