Menu Region

W. Brytania: 42 dni aresztu dla podejrzanych o terroryzm

W. Brytania: 42 dni aresztu dla podejrzanych o terroryzm

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Po kilkugodzinnej debacie brytyjska Izba Gmin przyjęła rządowy projekt ustawy, który przedłuża do 42 dni okres zatrzymania przez policję osób podejrzanych o działalność terrorystyczną.
Projekt był krytykowany nie tylko przez organizacje obrony praw obywatelskich, ale także przez sporą grupę posłów rządzącej Partii Pracy.
Projekt przeszedł zaledwie 9 głosami, prawdopodobnie posłów z północno-irlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów. Wcześniej opowiadali się oni przeciwko projektowi, ale na krótko przed głosowaniem zaproszono ich do rządowych pomieszczeń w gmachu parlamentu i tam zostali przekonani do poparcia projektu.

Stawką dzisiejszego głosowania była przyszłość premiera Gordona Browna. Gdyby projekt przepadł wskutek buntu 37 posłów własnej partii, byłby to bardzo znaczący sygnał, że premier stracił zaufanie Partii Pracy.

Wygrana świadczy natomiast, że premier nadal potrafi skutecznie rządzić i zdobywać poparcie dla rządowych projektów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się