Menu Region

Sikorski: Umowa ws. tarczy wzmacnia naszą pozycję w NATO

Sikorski: Umowa ws. tarczy wzmacnia naszą pozycję w NATO

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że podpisana wczoraj z Amerykanami umowa w sprawie tarczy antyrakietowej jest milowym krokiem w historii Polski. Radosław Sikorski, który był gościem Sygnałów Dnia w Polskim Radiu, dodał, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi znacząco wzmacnia naszą pozycję w NATO.
Minister, odnosząc się do zarzutów lewicy, dotyczących porozumienia z Waszyngtonem przekonywał, ze Polska nie chce nowego wyścigu zbrojeń i pogorszenia sytuacji międzynarodowej.

Szef MON zaprzeczył zarzutom, jakoby przyspieszenie negocjacji w sprawie tarczy było spowodowane wywiadem Witolda Waszczykowskiego dla "Newsweeka". Ówczesny negocjator w sprawie tarczy powiedział tygodnikowi, że negocjacje dotąd się nie zakończyły, gdyż rząd nie chce, aby ten sukces był przypisywany prezydentowi. Zdaniem Sikorskiego, takie zarzuty obrażają rząd i pracę, jaką wykonali polscy negocjatorzy.

Umowa o tarczy przewiduje, że w Polsce ma być zainstalowanych dziesięć antyrakiet do obrony przed rakietami dalekiego zasięgu. Drugim elementem tarczy będą zainstalowane w Czechach radary wczesnego ostrzegania. Czesi podpisali z Amerykanami umowę w tej sprawie miesiąc temu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się