Siatkówka. Impel - Volero 1:3 [WYNIK, ZDJĘCIA, RELACJA]

Jakub Guder; Twitter @JakubGuder
Impel Wrocław pożegnał się z Ligą Mistrzyń porażką w Orbicie 1:3 z mistrzyniami Szwajcarii Volero Zurych.

Ostatni mecz debiutanckiego sezonu Ligi Mistrzyń dla Impela Wrocław zaczął się od... ćwierćfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej. Podczas rozgrzewki wrocławianki siedziały na parkiecie z zadartymi głowami i patrzyły w sufit, bo na podwieszonym tam telebimie śledziły bój Po-laków z Chorwatami w Katarze. Nasi wygrali, więc wrocławian-ki przystąpiły do pojedynku z Volero w dobrych nastrojach.

Trzeba powiedzieć, że to było godne pożegnanie wice-mistrzyń Polski z europejskimipucharami. Przez trzy sety siatkarki Tore Aleksandersena walczyły z naszpikowanym gwiazdami Volero Zurych jak równy z równym. W pierwszym dokońca miały szansę na zwycięstwo, bo przed najważniejszymi akcjami w Orbicie był re-mis 21:21. Niestety, przegrały. W drugim momentami deklasowały przeciwniczki, prowadząc nawet 18:9, i ostatecznie zwyciężyły do 19. W trzecim szło im różnie, ale gdyby zachowały koncentrację, mogłyby wyjść na prowadzenie w meczu. Co prawda na drugiej przerwie technicznej przegrywały 12:16, ale pod koniec prowadziły 21:20. Rozbił je jednak serwis Amerykanki Courtney Thompson – aktualnej mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijskiej.

Tylko czwarta partia była dość jednostronna. Szwajcarki w jej połowie miały osiem punktów więcej niż wrocła-wianki (16:8) i już nie oddały tej przewagi do końca.

Zwycięstwo we Wrocławiu nic im jednak nie dało, bo wcześniej z Omiczką Omsk wygrało Eczacibasi i to drużyna z Turcji awansowała z grupy D z pierwszego miejsca.