Menu Region

Będzie proces księdza, który zakazał 14-latce aborcji

Będzie proces księdza, który zakazał 14-latce aborcji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Sekretarz Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Zawrotniak zamierza podać do sądu księdza Krzysztofa Podstawkę, który namawiał ciężarną nastolatkę z Lublina, aby nie poddawała się zabiegowi aborcji.
Zawrotniak uważa, że doszło do złamania artykułu 51 konstytucji, który dotyczy prawa do ochrony danych osobowych oraz prawa do informacji publicznej.

Jednocześnie sekretarz SLD - skrytykował wypowiedź arcybiskupa Józefa Życińskiego cytowaną przez lubelską telewizję, że "kościół broni każdego życia i daleki jest od osądzania księdza, który interweniował u lekarzy i nie pozwolił żeby 14 latka usunęła ciążę".


Rzecznik metropolity twierdzi, że arcybiskup Józef Życiński nigdy nie zajmował oficjalnego stanowiska w sprawie odmówienia przez lekarzy usunięcia ciąży 14-latki z Lublina i interwencji w tej sprawie jednego z duchownych.

Dziś dyrektor szpitala im. Jana Bożego w Lublinie Jacek Solarz powiedział, że w jego szpitalu nie będzie dokonany zabieg aborcji 14-latki. Dyrektor wydał oświadczenie, w którym napisał, że wrzawa medialna stwarza zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania oddziałów ginekologiczno-położniczych oraz zwrócił uwagę na próby łamania autonomii lekarzy i ich moralności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się