Menu Region

Protesty przeciw "Charlie Hebdo" w krajach muzułmańskich....

Protesty przeciw "Charlie Hebdo" w krajach muzułmańskich. Atakowano chrześcijan [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wojciech Rogacin (AIP)/RUPTLY/X-News

1Komentarz Prześlij Drukuj
Publikacja nowego numeru satyrycznego pisma "Charlie Hebdo" z karykaturą płaczącego proroka Mahometa na okładce wzbudziła gniew w islamskim świecie. W Nigrze doszło do ataków na chrześcijan i kościoły - cztery osoby zginęły, 41 zostało rannych.
1/9

Demonstracja przeciw "Charlie Hebdo" w Algierze

(© Sidali Djarboub)

  • Demonstracja przeciw
  • Demonstracja przeciw
  • Demonstracja przeciw
  • Demonstracja przeciw

RUPTLY/X-News

Piątek, tradycyjny dzień modłów muzułmanów w meczetach, zamienił się w świecie Islamu w dzień ludowego gniewu przeciwko obrazoburczym zdaniem muzułmanów karykaturom pisma "Charlie Hebdo". Gazeta ta, w pierwszym numerze po masakrze, w której terroryści zabili m.in.
ośmiu jej dziennikarzy, opublikowała na okładce karykaturę Mahometa trzymającego słynny napis "Jestem Charlie" oraz roniącego łzę. Nad jego postacią znajdował się napis "Wszystko jest wybaczone".

W zamyśle redaktorów miała to być okładka pojednawcza, w duchu przebaczenia. Jednak wielu muzułmanów odebrało to jako obrazę ich wiary, gdyż portretowanie proroka Mahometa uznają za bałwochwalstwo.

Jak pisze dziennik "USA Today" w Pakistanie w piątek postrzelono fotoreportera francuskiej agencji AFP w momencie, gdy tłum protestował pod francuską ambasadą w Karaczi. Policja musiała użyć broni, a i niektórzy z demonstrantów prawdopodobnie ją mieli. Jedna z kul trafiła reportera. W całym kraju palono też francuskie flagi.

W Nigrze palono kościoły i atakowano chrześcijan, w Stambule - jak dodaje "USA Today" odbyły się modlitwy i uhonorowanie braci Saida i Cherifa Kouachi, którzy dokonali masakry w "Charlie Hebdo". Demonstracje odbyły się też w Jordanii, Algierii i na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Durni muzułmanie obwiniają chrześcijan.

+2 / 0

Zdjęcie autora komentarza

 •

Nawet nie przyjdzie im do łba, że to zapyziałe lewactwo prowokuje sytuację.
Ciekawe komu tak bardzo zależy, by muzułmanie właśnie tak myśleli?

odpowiedzi (0)

skomentuj