Menu Region

Socjaldemokracja Polska o tarczy antyrakietowej

Socjaldemokracja Polska o tarczy antyrakietowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Politycy Socjaldemokracji Polskiej krytycznie oceniają podpisanie umowy o instalacji w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
Były przewodniczący SdPl Marek Borowski zarzucił rządowi, ze nie wyjaśnił opinii publicznej, na czym właściwie ma polegać gwarancja bezpieczeństwa, wynikająca z obecności na naszym terenie amerykańskiej tarczy. Zdaniem Borowskiego, umowa pogorszy jeszcze relacje Polski z Rosją i Iranem. Argumenty, że tarcza nie jest wymierzona w Rosję, są - według polityka SDPl - nieprzekonujące.

Borowski uważa, że tarcza zagraża bezpieczeństwu Polski, gdyż wciąga ją w konflikty, w które są zaangażowane Stany Zjednoczone. Jak dodał, instalacja elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego nie wpływa korzystnie na globalne bezpieczeństwo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Lewica ma rację

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fichti (gość)  •

Tylko lewica rozumie, że instalacja tarczy w Polsce to klęska. Moralna - jesteśmy wasalem USA: finansowa - to my będziemy płacić; polityczna - kontakty z Rosją, zamiast zwiększyć wymianę handlową, zostaną zamrożone; poza tym - nikt poważnie nie traktuje marchii, którą stała się Polska. A dziennikarze "Polski" byli halabardnicy Walendziaka i inni okłamują naród, że to sukces. Wstyd !

odpowiedzi (0)

skomentuj