Menu Region

Papierosy w torcie i tytoniowa halka - najdziwniejsze próby...

Papierosy w torcie i tytoniowa halka - najdziwniejsze próby przemytnicze 2014 roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

tad (AIP)

Prześlij Drukuj
Wyobraźnia przemytników jest ogromna Wyobraźnia przemytników jest ogromna

Wyobraźnia przemytników jest ogromna (© fot. Piotr Krzyżanowski / Polskapresse)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podsumowało najbardziej dziwaczne próby przemytu papierosów w ubiegłym roku. Okazuje się, że pomysłowość przestępców nie zna granic.
W październiku w Warszawie funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli trzy auta. Znaleźli papierosy ukryte w butelkach po napojach, kartonach po mleku, opakowaniach po chusteczkach higienicznych, a nawet w... wędkach i gaśnicach. Razem było ponad 30 tysięcy sztuk papierosów.

Z kolei tuż przed Bożym Narodzeniem przemytnicy wpadli na pomysł cukierniczy. Mandarynki, polewa czekoladowa i… papierosy: to przepis na ciasto świąteczne wykonane przez przestępców. Porzucony tuż przy przejściu granicznym tort, znaleźli 17 grudnia 2014 r. funkcjonariusze Straży Granicznej w Korczowej. Przemytnik, prawdopodobnie z obawy przed kontrolą, zrezygnował z próby przeniesienia ciasta przez granicę.

Celnicy z Dorohuska ujawnili papierosy ukryte w bardzo niebezpiecznym miejscu – pod osłonami zaworów cystern ze skroplonym gazem propan-butan. W tym przypadku przemytnicy narazili siebie i innych na niebezpieczeństwo, bo taki sposób kontrabandy groził wybuchem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hermanowic i Huwnik zatrzymali do kontroli samochód dostawczy przewożący lodówki. We wszystkich chłodziarkach były papierosy.

Pomysłowy 45-latek spod Lubaczowa do przechowywania i pilnowania trefnego towaru zatrudnił psa. Zwierzak dzielił swoją budę z kilkuset paczkami papierosów z przemytu. Łącznie strażnicy ujawnili na posesji ponad 10 tysięcy paczek papierosów o wartości 121 tysięcy złotych.

Wyjątkową kreatywnością wykazała się grupka przemytników przyłapanych przez mundurowych z Rzeszowa-Jesionki. Mieli specjalne stroje przystosowane do kontrabandy. Mężczyźni byli odziani w specjalne, uszyte na miarę kamizelki z papierosowym wkładem, zaś kobieta nosiła ”papierosową halkę”. Łącznie, z tych specyficznych kreacji funkcjonariusze wyjęli 307 paczek papierosów bez akcyzy.

Według danych Komendy Głównej Straży Granicznej, w 2014 roku udaremniono przemyt wart niemal 190 milionów złotych.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się