Menu Region

W całej Polsce szaleją wichury: Zerwane dachy, 200 tys....

W całej Polsce szaleją wichury: Zerwane dachy, 200 tys. domów bez prądu [VIDEO | RAPORT]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

mm, tad, AIP

1Komentarz Prześlij Drukuj
Niemal w całej Polsce wieją huraganowe wiatry, których prędkość nad morzem dochodzi do 160 km/h. Huragan Feliks już wyrządził olbrzymie szkody materialne. Zerwane są setki kilometrów linii energetycznych, tysiące domów nie mają prądu. Drzewa spadają na budynki, wiatr zrywa dachy.
1/7

Moszczenica, pow. piotrkowski, 10 stycznia 2015 r. Wichura zerwała dach o powierzhni 400 metrów z hali fabrycznej przy ul. Kosowskiej. Dach wylądował na budynkach gospodarczych sąsiadującej posesji

(© Dariusz Śmigielski/Polskapresse)

Najtrudniejsza sytuacja jest w województwach: pomorskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim. Silny wiatr zrywał dachy. Zniszczył domy i budynki użytkowe, uszkodził linie energetyczne. Bez prądu jest 200 tysięcy domów.


Źródło: TVN24/x-news


- Tylko dzisiaj od północy do godziny 6.30 straż pożarna wyjeżdżała ponad 1400 razy; wczoraj 2,5 tys., a w piątek prawie 790 razy. Co daje 4,7 tys. razy. Niestety 12 osób zostało poszkodowanych, w tym 11 wczoraj - mówił dla TVN 24 Paweł Frątczak z PSP. Wyjaśnił, że są to osoby, na których pojazdy spadały drzewa. - Wśród rannych jest dwóch strażaków ochotników z województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Usuwali oni skutki silnych wichur - poinformował.

W Zachodniopomorskiem nie wypłynęły niektóre promy kursujące do Szwecji. Na Bałtyku są silne fale, dlatego ze Świnoujścia nie wyruszył prom Galileusz do Trelleborga. Kolejny - Kopernik płynący do Ystad - anulował wypłynięcie tuż przed godziną 18. W nocy najtrudniejsza sytuacja była w Pomorskiem. Około godziny 4 bez prądu było tam 60 tys. gospodarstw. Silny wiatr łamał konary drzew, które spadając na linie energetyczne, spowodowały przerwy w dostawie zasilania. Sztorm na morzu osiągał w sobotę w godzinach wieczornych ok. 10 stopni w skali Beauforta, w godzinach kulminacji wzrastając do 12 stopni. W Zielonej Górze podczas ataku wichury zostało uszkodzonych 10 samochodów W województwie warmińsko-mazurskim wczoraj wieczorem bez prądu było ponad 8,5 tys. odbiorców. Na Podlasiu ok. 15 tys. odbiorców.

Na Mazowszu w nocy z sobotę na niedzielę bez zasilania było ok. 28 tys. odbiorców. Problemy z dostępem do energii elektrycznej ma także ok. 4,5 tys. odbiorców w woj. świętokrzyskim. W Wielkopolsce w sobotę wieczorem bez prądu było ponad 30 tys. mieszkańców. Spore opóźnienia na niektórych trasach z powodu wichury notowały w sobotę wieczorem pociągi. 250 minut poślizgu miał skład jadący z Olsztyna do Warszawy. Problemy miał też pociąg z Kołobrzegu do Krakowa - jego opóźnienie wyniosło blisko 170 minut. To dlatego, że na tory spadło drzewo. Jak zapewnił Mirosław Siemieniec z PKP Polskich Linii Kolejowych, większość tras jest jednak przejezdna.

W Warszawie w nocy z soboty na niedzielę wiatr zerwał 200 metrów kwadratowych dachu gmachu Hipoteki przy al. Solidarności. Blacha uszkodziła siec trakcyjną. Wstrzymano ruch tramwajów.

RAPORT Z POLSKI:

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

TRAGEDIA

0 / 0

Zdjęcie autora komentarza

fajla11  •

AHHHHHHHHHHHHHH

odpowiedzi (0)

skomentuj